Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Активісти ОП-ЗЖ Комунарського району Запоріжжя вшанували пам'ять Героїв

Депутат Запорізької міськради Артур Кіжнер і депутат райради від ОП-ЗЖ Леся Свіженко разом з членами Комунарської парторганізації ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ відвідали легендарний меморіальний комплекс «Переправа», щоб вшанувати пам'ять загиблих у роки Великої Вітчизняної війни.

«Подвиг Героїв, які залишилися навіки молодими, не забути ніколи! Мій дід звільняв нашу землю. Як я і мої діти можемо це забути? Низький уклін всім живим ветеранам, вічна пам'ять загиблим у роки Великої Вітчизняної війни і всім тим, кого більше немає з нами», – сказав Артур Кіжнер.

Довідково: Після звільнення лівобережної частини міста Запоріжжя – 14 жовтня 1943 року війська Третього Українського фронту у складі 333-ї стрілецької та 60-ї гвардійської стрілецької дивізії отримали наказ форсувати Дніпро і створити плацдарм в районі сіл Розумівка, Нижня Хортиця, Канівське і Біленьке. Головна роль плацдарму полягала у тому, щоб відтягувати на себе значні сили гітлерівців і прискорити остаточне звільнення обласного центру. 25 листопада 1943 року опівночі на широкому фронті Хортиця-Розумівка-Біленьке почалося форсування Дніпра. У 1968 році на згадку про загиблих під час форсування воїнів  встановлено пам'ятник.

 

Опубліковано: 7 травня 2021
×
Приєднатися