Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

«Жінки за Мир»: За 5 років ми об'єднали понад 200 тисяч жінок України заради миру і майбутнього наших дітей

Національна платформа «Жінки за Мир», створена 2 березня 2016 року, сьогодні об'єднує понад 200 тисяч жінок з різних областей і є найвпливовішим мирним жіночим рухом України. Відновлення миру і соціальної справедливості є головними пріоритетами діяльності «Жінок за Мир». Про це заявила ініціатор Національної платформи, народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Наталія Королевська.

«П'ять років тому, 2 березня 2016 року, жінки-лідери з усіх областей України об'єдналися в Національну платформу «Жінки за Мир». Тоді ми провели перший форум у Верховній Раді, де обговорили жіночі мирні ініціативи, соціальну ситуацію в країні і озвучили пропозиції жінок щодо захисту дитинства і материнства в нашій країні. За ці п'ять років ми пройшли великий шлях і стали сильнішими - об'єднали понад 200 тисяч жінок з усіх областей України, створили понад 160 регіональних представництв «Жінок за Мир», провели десятки форумів, з'їздів, маршів, мирних акцій протестів і гуманітарних місій», - підкреслила ініціатор Національної платформи «Жінки за Мир», народний депутат Наталія Королевська.

З ініціативи та за участю «Жінок за Мир» був розроблений Мирний жіночий план, який був представлений на міжнародних самітах. Також жінки України стали ініціаторами першої постійнодіючої миротворчої платформи Kyiv Global Summit «Women. Peace. Security».

Учасниці Національної платформи розробили 200 законопроектів, зареєстрували 15 подань до Конституційного суду і близько 20 позовів в суди України про захист прав громадян.

Ризикуючи життям, під обстрілами і бомбардуваннями, жінки регулярно здійснюють гуманітарні місії в «сіру» і «червону» зону Донбасу, надаючи мирним громадянам гуманітарну, юридичну та психологічну допомогу.

«Збройний конфлікт, соціальна несправедливість, економічна і коронакриза навчили нас, жінок України, об'єднуватися і діяти. Наші жінки беруть активну участь в розробці законодавчих ініціатив, займаються благодійною діяльністю, багато учасниць «Жінок за Мир» стали депутатами місцевих рад і відстоюють ідеали і цінності нашої платформи на місцевому рівні. Нас намагалися зупинити, зломити і залякати, але своєї п'ятирічної спільною роботою ми довели, що сила довіри, співчуття і примирення сильніше зброї і насильства. Ми віримо, що майбутнє України - в жіночих руках, і зробимо все заради миру і процвітання нашої країни!» - заявили учасниці Національної платформи «Жінки за Мир».

Опубліковано: 2 березня 2021
×
Приєднатися