Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

«Опозиційна платформа - За життя» відновила програму оздоровлення українських дітей на Кубі

30 травня в прес-центрі Інформаційної агенції «Інтерфакс-Україна» відбулася прес-конференція на тему «Презентація відновленої міжнародної благодійної програми оздоровлення українських дітей на Кубі», організатором якої виступили керівник Київської обласної організації політичної партії «Опозиційна платформа - За життя», президент Міжнародного Благодійного Фонду «За життя» Сергій  Боголюбов та Посольство Куби.

В прес-конференції прийняли участь: Сергій Боголюбов,  президент МБФ Боголюбова «За життя»; пані Натача Діас Агілера (Natacha Díaz Aguilera) - радник-посланник, тимчасовий повірений у справах Посольства Республіки Куба в Україні;  Наталія Королевська - народний депутат України, ініціатор Національної платформи «Жінки за Мир», Олена Ніколаєнко - голова Ради Матерів України при Комітеті соціальної політики Верховної Ради України, голова Всеукраїнської громадської організації «Рада багатодітних сімей України «Велика Родина»; Світлана Науменко -  директор  Інституту соціального захисту громадян; Павло Мацепа - президент Міжнародного благодійного фонду «Земля дітей».

Нещодавно, завдяки багатомісячній кропіткій роботі, офіційна українська делегація під час візиту до Куби домоглася історичної звитяги. Відбулося підписання меморандуму з кубинським урядом по відновленню програми співробітництва у медичній сфері, зокрема програми лікування і оздоровлення українських дітей на Кубі, що діяла з 1990 року, але була призупинена на початку 2010-х років. На Острові Свободи рятували дітей, яким в Україні допомогти не могли. За два десятиліття, поки діяла програма, там провели близько двохсот операцій, серед яких – безкоштовну трансплантацію кісткового мозку та нирок.

Під час прес-конференції Сергій Боголюбов розповів як, дякуючи наполегливій праці, вдалося розтопити лід недовіри і вперше за 10 років організувати дружній двотижневий офіційний візит української делегації на улюблений острів Хемінгуея. За цей час було проведено кілька десятків зустрічей, брифінгів з кубинськими урядовцями, підсумком яких стало підписання кількох важливих меморандумів про співпрацю, головним з яких президент МБФ «За життя» вважає саме меморандум про відновлення програми оздоровлення українських дітей.

На питання, коли запрацює програма і як вона буде функціонувати, Сергій Боголюбов відповів, що зараз тривають організаційні приготування, розробляються деталі і нюанси співробітництва. Та головне, про що повідомив спікер, діяльність цієї програми з української сторони буде організована за новими правилами, відкрито і прозоро.

«Ми хочемо, щоб програма надавала допомогу саме тим, кому вона потрібна найбільше, щоб нею могли скористатись більш вразливі і незахищені категорії громадян. Планується що вже в цьому році на Кубу поїде до 50-ти дітей», - зазначив спікер.

Щоб досягти максимальної прозорості та ефективності, Сергій Боголюбов оголосив про відкритий конкурс серед благодійних фондів і громадських об`єднань медичного спрямування на кращий проект реалізації цієї програми.

«Моє завдання, як політика і громадського діяча - встановлювати контакти, визначати стандарти і надавати умови, а організацією лікування і оздоровлення українських дітей на Кубі  мають займатися фахові професіонали. Хочемо вислухати всіх зацікавлених, і розглянути всі пропозиції та зауваження. Певен, що реалізаторами українсько-кубинської програми мають стати,  перш за все, фахові благодійні організації, громадські об’єднання медичного спрямування. Можливо, це буде формат, коли різні фонди візьмуть на себе окремі напрямки, під загальним координуванням з єдиного центру. В будь-якому разі, умови будуть рівними, прозорими і зрозумілими, а переможець, або переможці, отримають усі можливості робити добру справу на новому рівні та дарувати юним українцям надію на краще майбутнє. Актуальну інформацію можна буде дивитись на моїй сторінці в Фейсбуці та на ФБ сторінці програми, яка згодом почне функціонувати», - зазначив він.

Сергій Боголюбов впевнений, що якби держава Україна збагнула важливість кубинського напрямку, то програма могла б запрацювати на офіційному державному рівні. Тим більше, за співвідношенням ціна-якість кубинська медицина, та її ефективність при лікуванні дітей на кілька порядків перевершує інші існуючі варіанти.

«Особливу подяку хочу висловити нашим кубинським друзям, зокрема пані Натачі Диас Агілері за те, що допомагали із встановленням дружніх стосунків,  за дружню гостинність і готовність лікувати українських дітей.  Також висловлюю щиру подяку своїм колегам-благодійникам Павлу Мацепі, Юрію Цикаленко, учасникам прес-конференції і всім, хто долучався і допомагав нашій справі. Окрему подяку висловлюю своїй соратниці і партнеру, народному депутату України Наталії Королевській, яка доклала багато зусиль для того, щоб  українсько-кубинська програма стала реальністю», - підкреслив меценат.

 

Опубліковано: 31 травня 2019
×
Приєднатися