Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Вадим Рабінович вимагає перевірити «НСТУ» через відмову хлопчику-сироті у нацвідборі на дитяче «Євробачення»

Народний депутат України, співголова фракції «Опозиційна платформа – За життя» Вадим Рабінович направив до Кабінету Міністрів України та Державного комітету телебачення і радіомовлення України депутатське звернення.

Політик вимагає провести перевірку дій керівництва та працівників ПАТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України» (НСТУ) щодо анулювання конкурсної заявки у національному відборі на участь у Дитячому пісенному конкурсі «Євробачення» школяреві-сироті Максиму Ткачуку, а також надати можливості Максиму Ткачуку або його опікунам захистити свою участь у національному відборі на участь у Дитячому пісенному конкурсі «Євробачення» після звинувачень його у порушенні Положення «Про національний відбір».

Парламентарій також вимагає у разі виявлення правопорушень забезпечити притягнення винних осіб до встановленої законом відповідальності і вжити заходів щодо дострокового припинення контракту з головою правління ПАТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України» Зурабом Аласанією.

Нагадаємо, 17 серпня 2020 року ПАТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України» анулювала конкурсну заявку 12-річному школяреві-сироті Максиму Ткачуку, який лідирував в онлайн-кастингу претендентів на участь у національному відборі на участь у Дитячому пісенному конкурсі «Євробачення».

Крім того, з YouTube-сторінки нацвідбору зникло відео, в якому Максим Ткачук виконав пісню «Джамайка» українською мовою. При цьому виступ набрав 12 тисяч «лайків», що гарантувало хлопцю участь e національному відборі.

Як відомо, 12-річний Максим Ткачук із села Турійськ Волинської області є сиротою – його виховують бабуся і дідусь. На початку 2020 року він взяв участь у пісенному конкурсі «Stars of the Albion», який проходив у Лондоні (Великобританія). Тоді на конкурсі Максим виконав пісні «Смуглянка», «Синяя вечность» і «Souvenir». Конкурс було присвячено 75-річчю перемоги у Другій світовій війні. На сцені хлопчик виконав пісню «Смуглянка» в костюмі, стилізованому під військову форму фронтовиків. Хлопчик переміг учасників з інших 23 країн і привіз в Україну відразу три нагороди.

«Цей виступ і перемога юного таланту обурили представників радикальних та націоналістичних організацій через виконання пісні «Смуглянка» і відгукнулися цькуванням дитини у деяких місцевих засобах масової інформації та соціальних мережах. Як бачимо, ці цькування обдарованої дитини тривають досі, але вже на державному рівні – ПАТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України», – йдеться у зверненні Вадима Рабіновича.

Текст депутатського звернення народного депутата України публікуємо без скорочень і правок:

Опубліковано: 18 серпня 2020
×
Приєднатися