Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Вадим Рабінович вимагає розібратися, чи є у діях в.о. глави Міносвіти ознаки пропаганди нацизму

Народний депутат України, співголова фракції «Опозиційна платформа – За життя» Вадим Рабінович направив на ім'я голови Національної поліції України Ігоря Клименка депутатське звернення.

Політик вимагає надати йому інформацію щодо наявності чи відсутності в діях в. о. міністра освіти України Любомири Мандзій ознак злочину, передбаченого частиною другою статті 436-1 Кримінального кодексу України «Виготовлення, поширення комуністичної, нацистської символіки та пропаганда комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів».

Вадим Рабінович нагадав, що в.о. міністра, яка в 2018 році очолювала департамент освіти Львівської обласної адміністрації, всупереч Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» організовувала конкурс малюнка, що проводився з метою створення героїчного образу дивізії «Ваффен СС» «Галичина».

У своєму депутатському запиті парламентарій звернув увагу на те, що 27 травня 2020 року Окружний адміністративний суд міста Києва визнав протиправними дії Українського інституту національної пам’яті та голови Українського інституту національної пам’яті по наданню висновку про те, що символіка 14 гренадерської дивізії військ СС «Галичина» відповідно до чинного законодавства України не є символікою націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режиму, поширення або публічне використання якої заборонено, викладеного в листі Українського інституту національної пам’яті від 16 травня 2017 року за №01/1015.

У зв’язку з цим Вадим Рабінович вимагає від Ігоря Клименка надати відповідь про наявність чи відсутність в діях іншого керівництва Львівської обласної державної адміністрації при організації цього конкурсу малюнка ознак злочину, а також забезпечити притягнення винних осіб до відповідальності.

Текст депутатського звернення Вадима Рабіновича публікуємо без скорочень і правок:

 

 

Опубліковано: 4 червня 2020
×
Приєднатися