Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Рабінович вимагає від Авакова покарати молодиків, які зигували в центрі Києва

Народний депутат України, співголова політичної партії «Опозиційна платформа - За життя» Вадим Рабінович подав депутатське звернення на ім'я міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова, в якому вимагає порушити кримінальну справу і внести відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за фактом проведення 28 квітня в Києві «маршу вишиванок» на честь створення дивізії СС «Галичина», яка входила до складу військ СС і воювала в складі гітлерівської армії у Другій світовій війні.

Відзначимо, що організаторами цього заходу виступило співтовариство «Голосіївська криївка», яким керує представник ВО «Свободи» Руслан Андрійко. До них приєдналися націоналісти з українського праворадикального громадського об'єднання «С14». У марші також брали участь націоналістичні організації «Суспільство майбутнього», «Правий Сектор», представники ВО «Свобода». Вони скандували відверто провокаційні гасла, які, на думку експертів, можуть порушувати українське законодавство, а деякі учасники маршу публічно зигували і позували на камери.

Вадим Рабінович назвав марш «ганебним для європейської демократичної країни явищем» і звернув увагу на те, що відбувалося воно напередодні Дня перемоги.

«Нагадую, що Україна, не тільки серед колишніх радянських республік, а й з усіх країн світу, зазнала найбільших втрат за роки Другої світової війни. За різними оцінками, в Україні загинули від 8 млн до 10 млн осіб, з них цивільного населення близько 5 млн, 2,2 млн були вивезені на примусові роботи в нацистську Німеччину, 10 млн позбулися притулку. В повні руїни були перетворені понад 700 міст і селищ міського типу, майже 30 тис. сіл», - йдеться в депутатському зверненні співголови партії «Опозиційна платформа - За життя».

«Вважаю, що в діях організаторів та учасників «Маршу вишиванок» на честь дня створення дивізії СС «Галичина» вбачаються ознаки злочину, передбаченого Кримінальним кодексом України, зокрема, статтею 436-1 «Виготовлення, розповсюдження комуністичної, нацистської символіки і пропаганда комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів», - стверджує Вадим Рабінович, підкресливши, що «Марш вишиванок» засудили як в українському, так і міжнародному співтоваристві.

У зв'язку з цим народний депутат України Вадим Рабінович звернувся до міністра внутрішніх справ Арсена Авакова з вимогою ретельно перевірити викладені у зверненні факти, взяти справу під особистий контроль і забезпечити притягнення винних осіб до встановленої законом відповідальності.

Текст депутатського звернення наводимо без скорочень і правок мовою оригіналу:

 

Опубліковано: 3 травня 2021
×
Приєднатися