Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Рабінович подає в суд на Кравчука за Донбас

Народний депутат України, співголова політичної партії «Опозиційна платформа - За життя» Вадим Рабінович вимагає від голови Служби безпеки України Івана Баканова притягнути до відповідальності першого Президента України, главу української делегації в Тристоронній контактній групі Леоніда Кравчука і внести інформацію до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Причина - публічні заклики Кравчука, які несуть в собі пропаганду розколу нації і загрозу територіальній цілісності, що може привести до знищення державності.

Про це йдеться в депутатському зверненні Вадима Рабіновича на ім'я голови СБУ Івана Баканова. Як доказ народний депутат наводить інтерв'ю Леоніда Кравчука від 5 червня 2021 року в програмі «Рандеву», яка виходить в ефірі телеканалу «5 канал».

«У цьому інтерв'ю колишній Президент України Леонід Кравчук, глава української делегації в ТКГ по врегулюванню конфлікту на Сході України, по суті, закликає змінити кордони території України і підбурює до перешкоджання законній діяльності політичній партії «Опозиційна платформа - За життя», а також обмеження права громадян за ознакою політичних переконань», - йдеться в депутатському зверненні.

Такі дії, вважає Вадим Рабінович, підривають державну ідеологію єднання народів України як української нації і перешкоджають поверненню Донбасу в Україну, а Україну на Донбас, і сприймаються як провокаційні, що практично заводить в глухий кут мінський переговорний процес.

«Акцентую увагу, що Мінські угоди, схвалені резолюцією Ради безпеки ООН і визнаються всією світовою спільнотою, продовжують залишатися безальтернативними для вирішення головного стратегічного для України питання - питання встановлення миру. Але Леонід Кравчук, проваливши переговори в рамках ТКГ, активно знищуючи мінський переговорний майданчик, почав поширювати публічні заяви і заклики, що містять пропаганду розколу нації і несуть загрозу територіальній цілісності, що може привести до знищення державності. Його висловлювання свідчать про їх спрямованість проти жителів Донбасу, які є громадянами України. Зокрема, порівняння Донбасу з «раковою пухлиною», яку необхідно «відрізати», є образою почуттів мільйонів громадян по їх політичним, світоглядним переконанням, і є відверто дискримінаційними за ознакою їх місця проживання», - підкреслюється в документі.

Співголова партії «Опозиційна платформа - За життя» наполягає: заяви Леоніда Кравчука «вимагають не тільки політичної оцінки, але і відповідного реагування з боку правоохоронних органів, оскільки такого роду навмисні дії мають кваліфікуючі ознаки кримінального злочину, передбаченого частиною другою статті 110 Кримінального кодексу України - посягання на територіальну цілісність країни та її недоторканність, а також публічні заклики до вчинення таких дій суміщені з розпалюванням національної ворожнечі».

Вадим Рабінович звернув увагу Івана Баканова, що до нього, як до співголови політичної партії «Опозиційна платформа - За життя», співголови депутатської фракції партії у Верховній Раді вже звернулися десятки громадян України, які підтримують ідеологію, програмні та статутні цілі партії, з проханням захистити їх законне право вільно висловлювати політичні погляди, і вимогою дати правову оцінку висловлюванням Леоніда Кравчука, які сприймаються як «заклик «випалити» «Опозиційну платформу - За життя» з України».

У зв'язку з цим народний депутат України Вадим Рабінович вимагає від голови Служби безпеки України Івана Баканова ретельно перевірити факти, викладені в його депутатському зверненні, взяти справу під особистий контроль і забезпечити притягнення Леоніда Кравчука до встановленої законом відповідальності.

Текст депутатського звернення наводимо без скорочень і правок мовою оригіналу:

 

Опубліковано: 14 червня 2021
×
Приєднатися