Рус Укр
— Розгорнути навігацію —

Микола Скорик вимагає від НБУ розкрити дані про найбільш активних покупців ОВДП

Про це йдеться у депутатському запиті Миколи Скорика до Голови Національного банку України.

«Всі фахівці у галузі фінансів та економічні експерти одностайно відзначають, що причини, які забезпечили зміцнення курсу гривні до долара, є штучними і не спираються на реальне зростання економіки. Вони аж ніяк не є ринковими і в майбутньому можуть принести нові потрясіння», - зазначає народний депутат.

Зокрема, він звертає увагу, що серед цих причин, безумовно, є зростання портфеля облігацій внутрішньої державної позики в руках іноземних покупців, який збільшився з початку року у 15 разів.

«При цьому прямі інвестиції, яких дуже потребує Україна, продовжують загрозливо знижуватися, знижується також промислове виробництво в Україні, особливо в інноваційному секторі», - підкреслив Микола Скорик.

На думку парламентаря, «є всі ознаки того, що гроші, вкладені в ОВДП іноземними особами, фактично є надзвичайно вигідним спекулятивним капіталом, який може в будь-який час вийти з України, створивши безліч проблем».

«Прошу Вас надати інформацію про мотивацію проведення Національним банком України заходів, які призвели до вищевказаних процесів. Прошу також надати інформацію про те, які банківські установи були найбільш активними на ринку ОВДП у 2019 році і про структуру власників облігацій у розрізі резидент/нерезидент, фізичні/юридичні особи, банківські/небанківські установи», - йдеться у депутатському запиті.

Опубліковано: 10 січня 2020
×
Приєднатися