Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Микола Скорик вимагає від міністра культури пояснень щодо образливих висловлювань Південного відділення УІНП на адресу загиблих 2 травня в Одесі

Народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ - ЗА ЖИТТЯ Микола Скорик подав звернення до міністра культури В.Бородянского, в якому вимагає пояснень щодо образливих висловлювань Південного міжрегіонального відділення Українського інституту національної пам'яті на адресу загиблих в результаті трагедії 2 травня 2014 року в Одесі. Копію звернення опозиціонер направив прем'єр-міністру О.Гончаруку та начальнику ГУ Нацполіції в Одеській області О.Беху.

«17 січня Південне міжрегіональне відділення Українського інституту національної пам'яті опублікувало на своїй офіційній сторінці текст, у якому, коментуючи події 2 травня 2014 року в Одесі, щодо загиблих використало такі слова як «сепаратисти» і «колабораціоністи», - зазначив народний депутат.

Микола Скорик підкреслив, що це не тільки порушує морально-етичні норми, але й презумпцію невинності, яка закріплена у Загальній декларації прав людини, Міжнародному пакті про громадянські та політичні права, Конвенції про захист прав людини і основних свобод, у Конституції України, Кримінально-процесуальному і Кримінальному кодексах України», - йдеться у зверненні.

Микола Скорик також нагадав, що згідно з Положенням про УІНП від 12 листопада 2014 року №684, діяльність Українського інституту національної пам'яті координується Кабінетом міністра через міністра культури, який реалізує державну політику у сфері відновлення та збереження національної пам'яті Українського народу.

«З огляду на викладене вище, прошу Вас як міністра культури пояснити висловлювання своїх підлеглих з Південного міжрегіонального відділення Українського інституту національної пам'яті. А також дати їм оцінку щодо допустимості та відповідності чинному законодавству України і морально-етичним нормам», - акцентував Микола Скорик.

ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА - ЗА ЖИТТЯ послідовно виступає за відновлення правди про трагічні події в Одесі, які 2 травня 2014 року призвели до масової загибелі людей. Депутати-опозиціонери надають юридичну підтримку родичам загиблих, вже у новому складі Верховної Ради фракція виступила з ініціативою створення ТСК з розслідування подій 2 травня в Одесі. 30 жовтня 2019 року монобільшість не підтримала дану ініціативу. Крім цього, чинним і досі не виконаним залишається рішення Одеської міськради №6755-VІ від 10.05.2015 року «Про увікочнення пам'яті жертв трагедії 2 травня 2014 року у місті Одесі».

 

Опубліковано: 21 січня 2020
×
Приєднатися