Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Наталія Королевська: Ми добилися відміни підвищення пенсійного віку для працівників шкідливих виробництв

Конституційний суд України визнав незаконним рішення депутатів Верховної Ради від 2 березня 2015 року, яким було підвищено пенсійний вік для окремих категорій громадян. Про це повідомила одна з ініціаторів звернення до Конституційного суду України, народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ - ЗА ЖИТТЯ Наталія Королевська.

«Люди, що працюють у шкідливих для здоров'я умовах, справедливо очікували, що отримають право виходу на пенсію на особливих умовах. Але 2 березня 2015 року депутати прийняли закон № 213-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення», яким підвищили вік виходу на пенсію для шахтарів, металургів, трактористів, працівників сільського господарства, хімічної галузі та інших людей, які працюють на шкідливих виробництвах. Відразу ж після цього рішення ми підготували звернення до Конституційного суду України, яке підписали 49 народних депутатів, з вимогою визнати неконституційним таке підвищення пенсійного віку для цих категорій громадян. І зараз, через п'ять років, отримали позитивне рішення суду», - розповіла Наталія Королевська.

Народний депутат також нагадала, що раніше Конституційний суд виніс низку інших рішень, якими відновив пільги і виплати чорнобильцям, ветеранам Великої Вітчизняної війни, особам, які мають особливі заслуги перед батьківщиною, воїнам-інтернаціоналістам та іншим слабо захищеним категоріям громадян.

«Рішення щодо скасування підвищення пенсійного віку для працівників шкідливих виробництв, як і інші рішення Конституційного суду України, не підлягає оскарженню і обов'язкове до виконання. На жаль, уряд Гончарука, як і уряд Гройсмана, відмовляється виконувати рішення Конституційного суду України. Але ми зробимо все, щоб примусити уряд не тільки виконати всі рішення КСУ, а й у повному обсязі відновити порушений баланс державної системи соціального захисту в Україні. Громадяни нашої країни, які чесно працюють на благо Батьківщини, повинні знати, що їхні законні права будуть захищені і гарантовані», - зазначила Наталія Королевська.

Опубліковано: 24 січня 2020
×
Приєднатися