Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Народні депутати від ОП-ЗЖ оскаржили у Конституційному Суді закон про амністію учасників подій на Майдані

50 народних депутатів, зокрема вся фракція ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ, направили до Конституційного Суду України конституційне подання щодо відповідності Конституції закону про амністію учасників протестів на Майдані у 2013-2014 роках. Про це повідомляє прес-служба Конституційного Суду.

Автори клопотання просять Суд визнати Закон «Про недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань, та визнання такими, що втратили чинність, деяких законів України» від 21 лютого 2014 р. таким, що не відповідає Конституції України. Зокрема, положенням статей 1, 3, 6, 8, 9, 19, 21, 24, 27, 58, 85, 89, 93, 112, 124 і 126 Основного Закону.

Як зазначається у поданні, у масових акція протесту, які розпочалися 21 листопада 2013 р. та тривали до лютого 2014 р., загинули та отримали поранення як учасники цих акцій, так і працівники правоохоронних органів.

За інформацією з відкритих джерел, за час проведення масових акцій протесту загинули близько 100 протестувальників, 1000 зазнали поранень, у той же час 23 працівники правоохоронних органів убиті, 932 поранені, серед них 257 з тяжкими пораненнями і 158 з вогнепальними.

«Окремі учасники масових акцій протесту відкрито зізнаються у застосуванні вогнепальної зброї до представників правоохоронних органів, їх вбивстві та у скоєнні тяжких злочинів іншого характеру. Проте такі злочини внаслідок прийнятого закону не підлягають розслідуванню, а особи, що підозрюються у їх вчиненні, звільнені від кримінальної відповідальності», - зазначається у поданні.

На думку суб’єкта права на конституційне подання, закон за своєю метою та спрямованістю ліквідовує інститут охорони життя та здоров’я людини державою та нівелює принцип невідворотності покарання, який полягає у тому, що особа, яка вчинила злочин, підлягає покаранню у кримінально-правовому порядку, під яким розуміється своєчасне притягнення злочинця до відповідальності і те, що перед законом ніхто не повинен мати привілеїв.

Опубліковано: 2 червня 2020
×
Приєднатися