На польсько-українському кордоні ситуація наразі “вирішена”, запевнив Демченко.
Речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко розповів, що наразі з проїздом на західних кордонах України.
В ефірі телемарафону, говорячи про поточну ситуацію на західних кордонах України, стосовно кордону з Румунією він зауважив, що блокування там триває. Це два напрямки, з боку України це пункти пропуску “Порубне” та “Красноїльськ”.
“Є відмінність між цими пунктами пропуску щодо пропуску вантажних транспортних засобів, бо якщо по напрямку “Порубного” можуть слідувати вантажівки, які перевозять вантажі, то по напрямку пункту пропуску “Красноїльськ” – лише вантажні транспортні засоби, які слідують порожніми”, – сказав Демченко.
Речник підкреслив, що пропускна спроможність через ті дії, які вчиняються на території Румунії, значно знизилася. “Фактично одиниці вантажних транспортних засобів зараз перетинають кордон”, – зазначив він.
Демченко додав, що наразі румунська сторона фактично цілодобового обмежує можливість перетину кордону вантажівками в обох напрямках. “Учасники цієї блокади знаходяться на під’їзних шляхах і ускладнюють рух для проїзду вантажівок”, – сказав речник ДПСУ і додав, що пасажирський транспорт пересувається вільно.
Щодо польсько-українського кордону він зауважив, що там ситуація наразі “вирішена”. “Всі напрямки, які блокувалися, розблоковані. 6 грудня був розблокований напрямок пункту пропуску “Шегині”. Днями також розблокувалися і інші три напрямки, які блокували представники польських перевізників… І зараз рух доволі інтенсивний”, – розповів Демченко.
Він навів приклад, що ПП “Ягодин” під час блокування перетинало близько 100-150 вантажівок за добу в обох напрямках, а за минулу добу це вже понад 1 тис. 100 вантажівок в обох напрямках.
“Маємо і черги, але вони також знизилися. Станом на ранок сьогодні на всіх цих чотирьох напрямках… в чергах перебуває десь 1 тис. 100 вантажівок, які перебувають на території Польщі в очікуванні можливості перетину кордону. Але при такій інтенсивності перебування в черзі буде не таким тривалим, як це було раніше”, – розповів Демченко.
Стосовно інших напрямків кордону блокування не фіксується. “Виключно певний період в минулому році і на території Словаччини, і на території Угорщини були якісь спроби блокувати рух. Але, на щастя, за останній період цього ми не фіксуємо”, – сказав речник.
Водночас невелика завантаженість, черги в бік України є по напрямку ПП “Ужгород” на кордоні зі Словаччиною – близько 420 вантажних транспортних засобів та по напрямку ПП “Тиса” на кордоні з Угорщиною – трохи більше 500.
“Але це наслідок того, що до цього певні напрямки по кордону з Польщею, по кордону з Румунією блокувалися. Тому водії і перевізники шукають собі всі можливі напрямки, де можна перетнути кордон”, – пояснив Демченко.
Як повідомляв УНІАН, 13 січня румунські фермери заблокували рух вантажівок на українському кордоні, а через декілька годин блокаду зняли. Однак 14 січня в ДПСУ вказали, що представники прикордонної поліції Румунії заявили про поновлення блокування румунськими фермерами та аграріями українського кордону. Одне з найбільших невдоволень румунських фермерів пов’язане з імпортом з України.
16 січня було повідомлено, що Міністерство сільського господарства Румунії та представники великих сільськогосподарських організацій досягли домовленості щодо низки вимог фермерів.
Міністр сільського господарства Флорін Барбу повідомив, що угода включає 13 вимог фермерів. Обговорення триватимуть, щоб знайти компроміс щодо невирішених запитів.
Представник фермерів Маріус Міку зауважив, що підписання угоди не означає негайного припинення протесту, оскільки переговори з перевізниками можуть вплинути на їх тривалість.