Рус Укр Eng
— Развернуть навигацию —

Вадим Рабинович предлагает освободить молодежь от уплаты налогов

Народный депутат, сопредседатель политической партии «Оппозиционная платформа – За життя» Вадим Рабинович предлагает Верховной Раде на законодательном уровне освободить от уплаты налога на доходы физических лиц молодых людей, не достигших 26-летнего возраста. 

«Хватит копировать у европейцев цены на газ и коммунальные услуги – давайте скопируем у них освобождение молодежи от уплаты налога на доходы физических лиц», – призвал коллег по парламенту Вадим Рабинович. 

Народный депутат считает, что в то время, когда по данным представительства ООН в Украине, каждый пятый украинец является потенциальным мигрантом, принятие предложенного им законопроекта позволило бы спасти Украину и предотвратить широкомасштабную трудовую миграцию украинцев. 

«По примеру Польши таким Законом Украины мы бы дали возможность молодым украинцам начать свой первый бизнес, а также создали бы условия для возвращения молодых украинцев из-за рубежа», – говорится в пояснительной записке к проекту Закона Украины «О внесении изменений в статью 165 Налогового кодекса Украины относительно освобождения молодежи от уплаты налога на доходы физических лиц». 

Приводим текст законопроекта, поданный народным депутатом Вадимом Рабиновичем:

 

Верховна Рада України

Відповідно до статті 93 Конституції України, статті 89 Регламенту Верховної Ради України в порядку законодавчої ініціативи вношу на розгляд Верховної Ради України проект Закону України «Про внесення зміни до статті 165 Податкового кодексу України щодо звільнення молоді від сплати податку на доходи фізичних осіб».

Доповідати законопроект на пленарному засіданні Верховної Ради України буде народний депутат України В.З. Рабінович.

Додатки:

  1. Проект Закону України – на 1 арк.
  2. Пояснювальна записка – на 2 арк.
  3. Порівняльна таблиця – на 31 арк.
  4. Проект Постанови Верховної Ради України – на 1 арк.
  5. Зазначені документи в електронному вигляді.

Народний депутат України                                   В.З. Рабінович

* * *

Проект

вноситься

народним депутатом України

Рабіновичем В.З.

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення зміни до статті 165 Податкового кодексу України

щодо звільнення молоді від сплати податку на доходи фізичних осіб

Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:

І. Доповнити пункт 165.1 статті 165 Податкового кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2011 р., № 13—17, ст. 112) підпунктом 165.1.60 такого змісту:

«165.1.60. сума будь-яких доходів фізичних осіб, вік яких не досяг 26 років».

ІІ. Прикінцеві положення

1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, та діє до прийняття окремого рішення Верховної Ради України з цього питання.

2. Кабінетові Міністрів України в місячний строк з дня набрання чинності цим Законом:

привести власні нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;

забезпечити перегляд і приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом;

3. Встановити, що до приведення законодавства України у відповідність із цим Законом інші закони та нормативно-правові акти застосовуються у частині, що не суперечать цьому Закону.

Голова Верховної Ради України                                   А. ПАРУБІЙ

* * *

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

до проекту Закону України «Про внесення зміни до статті 165 Податкового кодексу України

щодо звільнення молоді від сплати податку на доходи фізичних осіб»

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

У Польщі молодь до 26 років з 1 серпня цього року буде звільнено від сплати податку для фізичних осіб (PIT). Про це повідомив інформаційний центр уряду Польщі.

«Глава уряду оголосив про початок програми нульового PIT для молоді до 26-ти років. Пільгою скористаються понад 2 млн молодих працівників», - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький також підписав разом з молодіжними організаціями декларацію «План для молодих», завдяки чому для молоді готуватимуться також інші пропозиції уряду.

Передбачається, що від податку звільнятимуться молоді люди, річні доходи яких на рік не перевищуватимуть 85,5 тис. злотих (22 тис. доларів).

Податок PIT в Польщі становить 18% як і в Україні.

Вважаю, що в час, коли за даними представництва ООН в Україні, кожен п'ятий українець є потенційним мігрантом, прийняття Закону України, який би звільнив молодь від сплати податку на доходи фізичних осіб, є першочерговим кроком для спасіння України та припинення широкомасштабної трудової міграції українців.

Такий Закон України дозволив би молодим українцям започаткувати свій перший бізнес, а також створим би умови для повернення молодих українців з-за кордону.

Досить копіювати у європейців ціни на газ і комунальні послуги, давайте скопіюємо у них звільнення молоді від сплати податку на доходи фізичних осіб!!!

2. Мета і завдання прийняття акта

Метою законопроекту є звільнення молоді від сплати податку на доходи фізичних осіб.

3. Загальна характеристика та основні положення законопроекту

Законопроектом пропонується доповнити пункт 165.1 статті 165 Податкового кодексу України підпунктом 165.1.60, згідно з яким до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку на доходи фізичних осіб не включається сума будь-яких доходів фізичних осіб, вік яких не досяг 26 років.

4. Стан нормативно-правової бази у зазначеній сфері правового регулювання

Основу нормативно-правової бази у зазначеній сфері правового регулювання становить Конституція України та Податковий кодекс України.

Прийняття законопроекту не спричинює необхідності внесення змін до інших законів України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація законопроекту не потребує додаткових витрат із Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків

Прийняття запропонованих змін дозволить затримати в Україні молодь, а також заохотить емігрантів до повернення на батьківщину.

Народний депутат України                                   В.З. Рабінович

* * *

ПОРІВНЯЛЬНА ТАБЛИЦЯ

до проекту Закону України «Про внесення зміни до статті 165 Податкового кодексу України

щодо звільнення молоді від сплати податку на доходи фізичних осіб»

 

 

 

 

 

* * *

Проект

вноситься народним депутатом України

В.З. Рабіновичем

П О С Т А Н О В А

ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

Про прийняття за основу та в цілому проекту Закону України «Про внесення зміни до статті 165 Податкового кодексу України

щодо звільнення молоді від сплати податку на доходи фізичних осіб»

Верховна Рада України постановляє:

1. Прийняти за основу та в цілому проект Закону України «Про внесення зміни до статті 165 Податкового кодексу України щодо звільнення молоді від сплати податку на доходи фізичних осіб», поданий народним депутатом України В.З. Рабіновичем.

Голова Верховної Ради України                                   А. ПАРУБІЙ

 

 

Опубликовано: 2 июля 2019
×
Присоединиться