Рус Укр Eng
— Развернуть навигацию —

Лидеры «Оппозиционной платформы – За життя» предлагают Раде отменить военный сбор

Народные депутаты от «Оппозиционной платформы – За життя» Вадим Рабинович, Юрий Бойко и Наталия Королевская подали законопроект «О внесении изменения в Налоговый кодекс Украины с целью предотвращения хищения средств в сфере оборонного заказа».

Цель законопроекта: приостановить украинцами уплату военного сбора с доходов граждан до окончания международного аудита Государственного концерна «Укроборонпром» и расследования фактов, обнародованных в средствах массовой информации о злоупотреблениях в Государственном концерне «Укроборонпром» и причастности к этому должностных лиц.

Депутаты-оппозиционеры подчеркивают, принятие предлагаемых изменений позволит предотвратить хищения средств в сфере оборонного заказа путем приостановки уплаты гражданами из своих доходов военного сбора.

Приводим текст законопроекта, внесенного на рассмотрение Верховной Рады Украины народными депутатами  Вадимом Рабиновичем, Юрием Бойко и Наталией Королевской:

Верховна Рада України

Відповідно до статті 93 Конституції України, статті 89 Регламенту Верховної Ради України в порядку законодавчої ініціативи вношу на розгляд Верховної Ради України проект Закону України «Про внесення зміни до Податкового кодексу України з метою упередження розкрадання коштів в сфері оборонного замовлення».

Доповідати законопроект на пленарному засіданні Верховної Ради України буде народний депутат України Рабінович В.З.

Додатки:

 1. Проект Закону України – на 2 арк.
 2. Пояснювальна записка – на 3 арк.
 3. Порівняльна таблиця – на 1 арк.
 4. Проект Постанови Верховної Ради України – на 1 арк.
 5. Зазначені документи в електронному вигляді.

Народні депутати України                                          Рабінович В.З.

                                                                                 Бойко Ю.А.

                                                                                             Королевська Н.Ю.

* * *

Проект

вноситься

народними депутатами України

 

Рабіновичем В.З.

Бойком Ю.А.

Королевською Н.Ю.

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення зміни до Податкового кодексу України з метою упередження розкрадання коштів в сфері оборонного замовлення

Верховна Рада України  п о с т а н о в л я є:

І. Доповнити підрозділ 10 «Інші перехідні положення» розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2011 р., № 13—17, ст. 112) пунктом 16-2 такого змісту:

«16-2. Тимчасово призупинити дію пункту 16-1 підрозділу 10 розділу ХХ цього Кодексу до закінчення міжнародного аудиту Державного концерну  «Укроборонпром» та розслідування фактів, оприлюднених у засобах масової інформації щодо зловживань в Державному концерні «Укроборонпром» та причетності до цього посадових осіб».

ІІ. Прикінцеві положення

 1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, та діє до прийняття окремого рішення Верховної Ради України з цього питання.
 2. Кабінетові Міністрів України в місячний строк з дня набрання чинності цим Законом:

привести власні нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;

забезпечити перегляд і приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом;

 1. Встановити, що до приведення законодавства України у відповідність із цим Законом інші закони та нормативно-правові акти застосовуються у частині, що не суперечать цьому Закону.

Голова Верховної Ради України            А. ПАРУБІЙ

* * *

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

до проекту Закону України «Про внесення зміни до Податкового кодексу України з метою упередження розкрадання коштів в сфері оборонного замовлення»

 1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

25 лютого 2019 року засоби масової інформації оприлюднили матеріали журналістського розслідування щодо зловживань в Державному концерні «Укроборонпром» та причетності до цього посадових осіб.  

Генеральний прокурор Ю. Луценко заявив, що Генеральна прокуратура України проводить ще з 2016 року слідство по багатьом постачальникам на підприємства оборонного комплексу. Він розповів, що на початку 2017 року в ході обшуків у ТзОВ «Оптимумспецдеталь», яка фігурує у розслідуванні, були вилучені докази про можливість розкрадань держкоштів в особливо великому обсязі.

У зв’язку з цим Верховною Радою України повноваження Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України для проведення розслідування відомостей щодо фактів розкрадання в Збройних Силах України та підриву обороноздатності держави у період з 2004 по 2017 роки розширилися на будь-які правопорушення в оборонній сфері, в тому числі в 2018 – 2019 роках.

За фактами, оприлюдненими журналістами про розкрадання в «Укроборонпромі» правоохоронними органами порушено низка кримінальних справ, у всіх фігурантів проведено обшуки.

За даними НАБУ, розкрадання в «Укроборонпромі» завдали шкоди Україні у розмірі 1 млрд гривень.

Всього в розслідуваннях НАБУ фігурують понад 10 державних підприємств оборонної промисловості. За попередніми оцінками, викрита на них корупція завдала збитків на 1 млрд гривень. Ці факти корупції детективи розслідують в межах більше 25 кримінальних проваджень.

Також українська влада ініціюювала міжнародну комплексну перевірку діяльності Державного концерну «Укроборонпром». Про це Президент України Петро Порошенко повідомив на засідання Ради національної безпеки і оборони.

«Ми ініціюємо зараз, відповідно до закону про національну безпеку, комплексний міжнародний аудит концерну «Укроборонпром». Комплексну ревізію усіх контрактів», - заявив Глава держави.

Натомість ще у серпні 2014 році було введено на фінансування потреб Збройних сил України, Служби безпеки України  під час проведення АТО у зв’язку з російською агресією на території України військовий збір, який фактично є податком на прибуток у розмірі 1,5%.

Разом із «військовим збором», для збільшення прибуткової частини бюджету, істотно збільшені рентні ставки на видобуток вуглеводнів і руд, підвищено акцизина сигарети без фільтра, скасовані пільги з оподаткування прибутку від операцій з цінними паперами та в готельному бізнесі.

Виходить, що десятки мільярдів гривень, які надходили від сплати збіднілими вкрай українцями військового збору, були розграбовані  мародерами ДК «Укроборонпром»  та їх спільниками – наближеними до найвищих посадових держави особами.

 1. Мета і завдання прийняття акта

Метою законопроекту є призупинити українцями сплату військового збору з доходів громадян до закінчення міжнародного аудиту Державного концерну  «Укроборонпром» та розслідування фактів, оприлюднених у засобах масової інформації щодо зловживань в Державному концерні «Укроборонпром» та причетності до цього посадових осіб.

 1. Загальна характеристика та основні положення законопроекту

Законопроектом пропонується доповнити підрозділ 10 «Інші перехідні положення» розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України пунктом 16-2 такого змісту:

«16-2. Тимчасово призупинити дію пункту 16-1 підрозділу 10 розділу ХХ цього Кодексу до закінчення міжнародного аудиту Державного концерну  «Укроборонпром» та розслідування фактів, оприлюднених у засобах масової інформації щодо зловживань в Державному концерні «Укроборонпром» та причетності до цього посадових осіб».

 1. Стан нормативно-правової бази у зазначеній сфері правового регулювання

Основу нормативно-правової бази у зазначеній сфері правового регулювання становить Конституція України та Податковий кодекс України.

Прийняття законопроекту не спричинює необхідності внесення змін до інших законів України.

 1. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація законопроекту не потребує додаткових витрат із Державного бюджету України.

 1. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків

Прийняття запропонованих змін дозволить упередити розкрадання коштів в сфері оборонного замовлення через призупинення сплати громадянами зі своїх доходів військового збору.

Народні депутати України                                         Рабінович В.З.

                                                                                 Бойко Ю.А.

                                                                                             Королевська Н.Ю.

* * * 

ПОРІВНЯЛЬНА ТАБЛИЦЯ

до проекту Закону України «Про внесення зміни до Податкового кодексу України з метою упередження розкрадання коштів в сфері оборонного замовлення»

* * *

Проект

вноситься

народними депутатами України

 

Рабіновичем В.З.

Бойком Ю.А.

Королевською Н.Ю.

П О С Т А Н О В А

ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

Про прийняття за основу та в цілому проекту Закону України

«Про внесення зміни до Податкового кодексу України з метою упередження розкрадання коштів в сфері оборонного замовлення»

Верховна Рада України постановляє:

 1. Прийняти за основу та в цілому проект Закону України «Про внесення зміни до Податкового кодексу України з метою упередження розкрадання коштів в сфері оборонного замовлення», поданий народними депутатами України Рабіновичем В.З., Бойком Ю.А., Королевською Н.Ю.

 

Голова Верховної Ради України           А. ПАРУБІЙ

 

 

Опубликовано: 27 марта 2019
×
Присоединиться