МЕДВЕДЧУК: Я ВПЕВНЕНИЙ, ЩО У НАС Є ВСІ ШАНСИ РЕАЛІЗУВАТИ МИР НА ДОНБАСІ

Говорити про те, що глави «нормандської четвірки» не підтримали і не підписали Мінські угоди, не можна. Декларацію глав держав «нормандської четвірки» підписали Порошенко, Путін, Меркель і Олланд. Комплекс Мінських угод, декларація глав «нормандської четвірки» і резолюція Ради Безпеки - це ті документи, на підставі яких необхідно припинити бойові дії, повернути Донбас в Україну та Україну на Донбас. Про це в інтерв'ю телеканалу NewsOne розповів голова Політради партії «Опозиційна платформа - За життя» Віктор Медведчук.

Опозиційний політик спростував широко розтиражовану ЗМІ заява екс-президента України Леоніда Кучми про те, що лідери країн «нормандського формату» нібито не підписали свого часу Мінські угоди «саме тому, що з самого початку не вірили в їх виконання».

«При всій повазі до Леоніда Даниловича я хочу сказати, що це не так. Дійсно, 12 лютого 2015 року паном Кучмою, представником ОБСЄ, послом Росії, представником Росії паном Зурабовим, а також Захарченко та Плотницьким - представниками неконтрольованих територій, були підписані Мінські угоди. Після цього підписання Мінських угод в цей же день було затверджено Декларацією глав держав «нормандської четвірки». А саме - цю декларацію підписали пан Путін, пан Порошенко, пані Меркель і пан Олланд. 17 лютого Рада Безпеки ООН прийняла резолюцію, якою затвердила ці Мінські угоди, тому говорити про те, що глави «нормандської четвірки» їх не підтримали і не підписали, не можна. І тому це - єдиний план, який може дозволити сьогодні реалізувати мир, припинити бойові дії на Донбасі», - пояснив голова Політради партії «Опозиційна платформа - За життя».

Віктор Медведчук нагадав, що мирний план і Мінські угоди визнаються безальтернативними і в Києві, і в Москві, і в Парижі, і в Берліні, і в Брюсселі, і у Вашингтоні.

«Інших планів немає. Інших переговорних майданчиків, як мінський, і як «нормандський формат», не існує. Ми повинні виходити з цього, і ми повинні робити все для того, щоб встановити мир на Донбасі. Мирний план, про який я говорив і який я презентую, він як раз полягає в тому, як виконати Мінські угоди, підписані 12 лютого, а це «Комплекс заходів ...», так і ті, які складають основу Мінських угод, які були підписані 5 і 19 вересня 2014 року. І до речі, ці Мінські угоди називалися «Реалізація мирного плану президента України Порошенка і ініціатив президента Російської Федерації Путіна», - звернув увагу опозиційний політик.

Медведчук акцентував увагу на необхідності комплексної реалізації плану по відновленню миру в Україні.

«Всі ці нормативні документи, які являють собою комплекс Мінських угод, декларація глав «нормандської четвірки» і резолюція Ради Безпеки - це ті документи, на підставі яких ми повинні (і, я впевнений, у нас є всі шанси) реалізувати мир на Донбасі, припинити бойові дії, повернути Донбас в Україну та Україну на Донбас», - підсумував політик.

Джерело: NewsOne

ВІДЕО

ФОТО

НОВИНИ РЕГІОНІВ