ДУБОВИЙ: НАЙВИЩИЙ ТАРИФ НА ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЮ - ЦЕ ВИРОК ДЛЯ ЛУГАНЩИНИ

Ситуація, яка склалася з ціною на електроенергію в Луганській області для малих і середніх підприємств - це вирок для регіону. Про це в прямому ефірі на телеканалі «112-Україна» заявив Ростислав Дубовий, керівник Луганської регіональної організації політичної партії «Опозиційна платформа - За життя».

«У Луганській області склалася критична ситуація. На адресу політичної партії «Опозиційна платформа - За життя» надійшло колективне звернення від директорів малих і середніх підприємств, трудові колективи, яких налічує сотні робочих місць. Фірми сьогодні знаходяться на межі виживання, тому що для них встановлено фактично найвищий тариф на електроенергію в Україні! З Нового року тариф підняли на 20%, ціна за 1 кВт / год становить 3,56 грн. При цьому різниця з сусідніми областями становить близько 35-40%», - обурився Дубовий.

Політик заявив, що виною всьому - монополізація ринку в регіоні.

«З 1 січня запрацював вільний ринок електроенергії. Це означає, що будь-яка юридична особа може подати заявку і стати учасником-членом оптового ринку електроенергії, тобто купувати у держави і продавати електроенергію населенню. У свою чергу споживачі можуть купувати електроенергію у різних постачальників - у кого вигідніше пропозиція. Тариф сьогодні формується з двох складових: ціна на електроенергію і транспортування. У нас в області так і залишилася приватна структура «Луганське енергетичне об'єднання», яка володіє мережами і займається виключно розподілом електроенергії і є її дочірнє підприємство «Енер-Схід», яке займається продажами. Виходить, що ЛЕО залишається повним монополістом у постачанні електроенергії в регіоні і користується своїм монопольним становищем, тому вартість транзиту компанії найдорожча по Україні», - підкреслив керівник Луганської регіональної організації політичної партії «Опозиційна платформа - За життя».

За словами Ростислава Дубового, байдужість влади до ситуації призведе до негативних наслідків для жителів Луганщини.

«На зустрічі з підприємцями представник Луганської обласної військово-цивільної адміністрації просто відхрестився від проблеми. А це вирок для області, тому що підприємства Луганщини залишаються неконкурентоспроможними. Багато підприємців замислюються щодо перенесення своїх виробництв в інші регіони, а деякі вже це роблять. Раніше бізнес хоч якось намагався вижити в сьогоднішніх нелегких умовах, а деякі інвестували, вкладали в модернізацію і розширення виробництв, створили робочі місця, але тепер влада пропонує зовсім закритися і залишити людей без роботи. Бізнес підрахував, що в таких умовах навіть хліб вигідніше возити із сусідньої області, а не випікати його на місцях. Тисячі громадян можуть залишитися без засобів до існування, якщо підприємства почнуть масово закривати. Ціни на продукти харчування, товари і послуги злетять», - впевнений політик.

Проте, Ростислав Дубовий запевнив, що разом з партією «Опозиційна платформа - За життя» має намір відстоювати інтереси товаровиробників регіону.

«Дорогі земляки, розумію, що в нинішній політичній ситуації складно достукатися до влади. Ми не будемо чекати закінчення президентської і парламентської кампаній, а будемо разом добиватися справедливості. Для збереження стабільно працюючих підприємств в Луганській області та їх робочих місць необхідно вирішувати питання приведення тарифу на електроенергію, як мінімум, до середніх показників по Україні. А з огляду на нелегкі умови роботи в регіоні, ми повинні прагнути створити особливі умови ціноутворення на енергоносії в нашій області», - резюмував керівник Луганської регіональної організації політичної партії «Опозиційна платформа - За життя» Ростислав Дубовий.

Джерело: 112 Україна

ВІДЕО

ФОТО

НОВИНИ РЕГІОНІВ