Рус Укр
— Розгорнути навігацію —

Влада методично добиває самоврядування в Україні

Заява ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ

З 2000 року в Україні на державному рівні відзначається День місцевого самоврядування. Це свято було започатковано як визнання величезного значення, яке має місцеве самоврядування для народовладдя, демократизації суспільних відносин та зміцнення української державності, для забезпечення найкращих умов життя українських громадян.

Сьогодні, попри всі заяви влади про децентралізацію, місцеве самоврядування все ще залишається безправним і залежним від державної бюрократії. Влада продовжує на свій розсуд керувати фінансами громад, міст і регіонів, остаточно перетворивши сферу міжбюджетних відносин на полігон політичної корупції. При затвердженні Державного бюджету на 2020 рік чинний прем'єр-міністр не соромлячись вимагає від депутатів партії влади в парламенті забрати у місцевого самоврядування мільярди гривень від акцизу на паливо. При цьому обіцяє їм право разом зі «наглядачами-губернаторами» контролювати виділення і витрачання коштів на місцях в рік проведення місцевих виборів.

Після так званої «реформи» міжбюджетних відносин доходи бюджетів не зросли, а зобов'язань стало набагато більше. У 2020 році обсяг переданих на місця, але непрофінансованих зобов'язань складе рекордні 71,5 млрд грн.

У відносинах з місцевим самоврядуванням центральна влада поводиться безвідповідально і антинародно. Не шукає шляхів, як зробити життя людей кращим. Але шукає цапа-відбувайла, на якого можна буде покласти провину. Регіонам не дають розвиватися. Три чверті ОТГ залишаються дотаційними. Громади планомірно підштовхують до банкрутства, вимушеного розпродажу землі та власності.

ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ вважає злочинною політику влади по відношенню до місцевого самоврядування. Ми ставимо собі за мету провести реальну децентралізацію влади в Україні. Сильне самоврядування – це умова розквіту нашої країни.

Ми доб'ємося внесення змін до Конституції. Обласні та районні ради отримають можливість створювати виконавчі комітети, а люди – право на прямих виборах обирати керівників регіональної влади. Ми дамо громадам реальну можливість впливати на державну політику. Ми забезпечимо надійну фінансову базу місцевого самоврядування. Ми доб'ємося прийняття Закону про всеукраїнський та місцевий референдуми і гарантуємо громадам та регіонам право самим вирішувати питання мови, культури та історичної пам'яті.

Шлях України до народовладдя, реальної демократії та сильного місцевого самоврядування розпочнеться вже дуже скоро. Разом з перемогою представників ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ на майбутніх виборах в об'єднаних територіальних громадах. Зроби свій вибір правильно! Борімося разом – разом переможемо!

Опубліковано: 6 грудня 2019
×
Приєднатися