Рус Укр
— Розгорнути навігацію —

ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ вимагає дострокового припинення повноважень чинного складу ЦВК

Заява партії

Сьогодні Центральна виборча комісія прийняла рішення оголосити переможця в одномандатному виборчому окрузі №50 Донецької області. Рішення було прийнято незважаючи на зафіксовані факти масових порушень виборчого законодавства. ЦВК повністю проігнорував, що проти членів Окружної виборчої комісії відкрито кримінальне провадження за підозрою в підробці виборчих документів, щодо знищення документації, ухилення від роботи в комісії без поважних причин. Таким чином Комісія забезпечила легалізацію фальсифікації виборів і утиск виборчих прав громадян. Зробивши цей крок, ЦВК пішов наперекір демократії та власним принципам діяльності, викладеним в ст.2 Закону України про Центральну виборчу комісію.

Нинішній склад ЦВК сформовано режимом Порошенка, без урахування думки парламентської опозиції і без включення її представників. Цей склад Комісії виявився не в змозі діяти незалежно, компетентно і професійно. З перших днів виборчої кампанії політично мотивовані рішення ЦВК викликали скарги учасників виборів і ставали предметом судових розглядів.

ЦВК з політичних мотивів відсторонював кандидатів від участі у виборах і допустив грубе порушення, встановивши порядкові номери партій без жеребкування. Незважаючи на численні звернення, Комісія до останнього відмовлялася реагувати на заяви про порушення в ході виборчої кампанії та в процесі підрахунок голосів. Постійно демонструвала тенденційність, упередженість і політичну заангажованість.

ЦВК просто відмовився бачити масовий підкуп, "каруселі" і "вкидання" бюлетенів, допущені на 52-му окрузі в Донецькій області, порушення в процедурі підрахунку голосів на 105-му окрузі в Луганській області, незаконні дії членів комісії в 49-му виборчому окрузі і в багатьох інших округах. Особливо там, де за депутатські мандати боролися представники старого режиму та їхні політичні партнери. В кінцевому підсумку своєю бездіяльністю або, як у випадку з 50-м округом, безпосередніми рішеннями ЦВК сам став інструментом легалізації фальсифікацій.

ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ висловлює недовіру нинішньому складу ЦВК. Залежна, некомпетентна, сформована за режиму Порошенка Комісія повинна піти разом з ним.

Ми звертаємося до Президента України із закликом на перше засідання Верховної Ради України ІХ скликання внести Подання щодо припинення повноважень чинного складу Комісії. ЦВК, який служить фальсифікаторам і закриває очі на порушення прав громадян, не повинен більше працювати.

ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ буде добиватися зміни персонального складу ЦВК і покарання всіх осіб, задіяних у фальсифікаціях виборів. Ми будемо боротися, щоб Україна стала демократичною і правовою державою, в якій проходять чесні вибори, де поважають і цінують голос кожного громадянина.

Опубліковано: 6 серпня 2019
×
Приєднатися