Рус Укр
— Розгорнути навігацію —

Віктор Медведчук: Наша партія сьогодні вносить до Верховної Ради проект постанови про мир в Україні

«Перше питання, яке ми порушуємо сьогодні, воно головне не лише для нашої партії, а для всієї України. Адже 80% громадян нашої країни, згідно з усіма соціологічними дослідженнями, виступають за припинення бойових дій на Донбасі та відновлення миру в країні. Тому наша партія сьогодні вносить проект постанови про мир в Україні, припинення бойових дій і виконання Мінських угод», ‒ розповів на відкритті першого урочистого засідання Верховної Ради IX скликання народний депутат Віктор Медведчук, голова Політради «Опозиційної платформи ‒ За життя».

Парламентарій зазначив, що у постанові перераховані всі ті закони, які мають бути прийняті парламентом. Верховна Рада зобов'язана доручити профільному комітету запропонувати розробити законопроекти і розглянути їх найближчим часом на засіданні. Зокрема, йдеться про такі нормативно-правові акти: про зміни до Конституції щодо автономного статусу неконтрольованих територій Донбасу, закон про амністію, закон про вибори в окремих районах Донецької та Луганської областей, закон про особливий порядок місцевого самоврядування на цих територіях, закон про вільну економічну зону і закон, який безпосередньо стосуватиметься відновлення конституційних прав наших громадян на Донбасі.

Медведчук зазначив, що ці закони передбачені «Комплексом заходів з виконання Мінських угод», який було прийнято у Мінську 12 лютого 2015 року та затверджено резолюцією Ради Безпеки ООН.

Віктор Медведчук підкреслив, що виконання Мінських угод, які в усьому світі вважаються безальтернативними, дозволить повернути мир в Україну та відновити територіальну цілісність держави.

 Нагадаємо, сьогодні депутати Верховної Ради IX скликання склали присягу на вірність Україні. Традиційно текст присяги зачитав найстарший депутат ‒ Юлій Іоффе, представник «Опозиційної платформи ‒ За життя».

Опубліковано: 29 серпня 2019
×
Приєднатися