Рус Укр
— Розгорнути навігацію —

Василь Німченко: Останні заяви голови ЦВК – підстава для її відставки

Про це в кулуарах Верховної Ради заявив народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ - ЗА ЖИТТЯ Василь Німченко, відповідаючи на питання журналістів про можливість зриву дострокових парламентських виборів.

За словами політика, незважаючи на нагнітання обстановки, яке ми зараз бачимо 21 липня вибори відбудуться.

«Раніше я говорив, що рішення Конституційного суду щодо конституційності Указу президента про розпуск Ради буде на користь забезпечення права українського народу провести дострокові вибори. Сьогодні мене насторожують ті посили, які йдуть і від команди Зе, і від голови ЦВК - вони працюють в унісон, намагаючись завалити рішення Шостого апеляційного суду про порушення процедури складання списків партій і їх черговість у бюлетені. Партія Саакашвілі повинна бути рівною серед рівних. Є поняття «жеребкування» - це інструмент демократії, якого треба дотримуватися. А те, що ЦВК поспішає і не має досвіду забезпечення законності процедури проведення етапів виборчого процесу, так від цього не повинно страждати право», – пояснив Василь Німченко.

На його думку, всі останні заяви голови ЦВК - це підстава для її відставки.

«Голова ЦВК не забезпечила нормативного проходження всіх етапів виборчого процесу. Щодо того, що вже виготовили 5 мільйонів бюлетенів, то нехай почитає, за скільки днів розсилаються бюлетені на місця. Думаю, що сьогодні-завтра з'явиться скарга, і протягом доби суд її розгляне. І якщо суд буде стояти на платформі верховенства права, то він залишить рішення Апеляційного суду без змін. Оскільки у Верховного Суду немає вихідних, він працює цілодобово, то у понеділок ми вже будемо мати рішення», - зазначив народний депутат.

ЦВК не забезпечила дотримання законності виготовлення виборчих бюлетенів, проігнорувавши вимоги статті 80 Закону України «Про вибори народних депутатів України», що зобов'язує Комісію проводити перевірку порядку розміщення у бюлетені політичних партій як суб'єктів виборчого процесу виключно після реєстрації всіх партій, які беруть участь у виборчому марафоні.

Більше того, Комісія після проведення жеребкування без участі однієї з партій, яка визнана учасником виборчого процесу, діючи поза своїми повноваженнями і компетенцією, самоправно склала список партій поза дотримання форми жеребкування.

Політик підкреслив, що подальші дії голови ЦВК, яка вдалася до політичних заяв про можливий зрив виборів з посиланням на початок друку бюлетенів і ревізію рішення суду, яким зазначені дії Комісії визнані незаконними із зобов'язанням провести повторне жеребкування, є спробою впливу на суд вищої інстанції. Відповідно до статті 81 виборчого закону ЦВК забезпечена можливістю виготовлення нових законно сформованих виборчих бюлетенів.

Опубліковано: 5 липня 2019
×
Приєднатися