Рус Укр
— Розгорнути навігацію —

Вадим Рабінович: Віктор Медведчук не претендуватиме на місце у президії Верховної Ради

Співголова політичної партії «Опозиційна платформа – За життя» Вадим Рабінович в ексклюзивному коментарі офіційному сайту партії розповів про плани політичної сили на найближчий час. 

– Якою ви бачите роботу фракції «Опозиційної платформи – За життя» у Верховній Раді України дев'ятого скликання? 

– Я відразу ж хотів би підкреслити три принципові речі. Перше: судячи з риторики нинішньої влади, ми, безумовно, будемо до неї в опозиції. Друге і принципове: ми готові всіляко допомагати владі в питаннях встановлення миру, і це наша тверда позиція. Третє: у парламенті не буде, на жаль, іншої опозиційної сили, крім нашої партійної фракції, і я би хотів пояснити чому. Курс «Слуги народу», Порошенка, Тимошенко, Вакарчука сходиться на прихильності до курсу на НАТО, ЄС і співпрацю із МВФ. 

У нашої ж політичної сили не такий принцип – ми пропонуємо інший курс, на нейтральну незалежну Україну, «Швейцарію Східної Європи», яка співпрацює з усіма своїми сусідами. Ті, хто пропонують інший курс країни, і є опозицією – усе просто і зрозуміло. 

– Чи розраховуєте ви, що «Слуга народу» піде на те, аби пропонувати вам очолити якісь структури або комітети? 

– За «тирана» Януковича в опозиції було 13 комітетів і крісло віце-спікера. А ось Верховна Рада восьмого скликання опозиції взагалі нічого не дала – нуль комітетів, нуль контролюючих функцій. Тому вони й безбожно крали. 

Нинішня влада, безумовно, має скласти іспит на демократичність, і віддати опозиції не тільки місце у президії Верховної Ради, а й ті комітети, які не просто існують для «красивого слівця», а реально контролюють економічні та фінансові питання й рішення. Наприклад, одним із таких комітетів може бути бюджетний комітет. 

– Ходять чутки, що, якщо вам запропонують місце віце-спікера, то кандидатом на цю посаду може бути голова політради «Опозиційної платформи – За життя» Віктор Медведчук? 

– Коли запропонують, тоді про це і поговоримо... Одне можу сказати точно: це питання я обговорював із Віктором Медведчуком, і голова політради нашої партії не займатиме крісло у президії Ради – він зосередиться на партійній роботі. До того ж, Віктор Медведчук вже мав досвід роботи і першим віце-спікером, і віце-спікером. Тому, на це крісло він не претендуватиме, партійна робота для нього зараз – пріоритет. 

Разом із тим хочу підкреслити, що у нашій політичній силі чимало гідних кандидатур. Повторюся, але нехай нинішня влада складе іспит на демократичність, запропонує справжній опозиції функції контролю, – і ми обов'язково висунемо гідних кандидатів на запропоновані посади.

 

Опубліковано: 6 серпня 2019
×
Приєднатися