Рус Укр
— Розгорнути навігацію —

Вадим Рабінович: Тиск на свободу слова посилюється - СБУ допитала нашого депутата!

Служба безпеки України викликала на допит та порушила кримінальні справи у відношенні одного з членів фракції «Опозиційна платформа - За життя». Власнику телеканалів «112 Україна», NewsOne і ZiK Тарасу Козаку закидають фінансування тероризму.

Про це заявив народний депутат України, співголова фракції «Опозиційна платформа - За життя» Вадим Рабінович в п'ятницю, 4 жовтня, в кулуарах Верховної Ради України.

«Народного депутата, члена нашої фракції вчора викликали до Служби безпеки України і порушили три кримінальні справи за телеміст, який спробували зробити з Москвою належні йому телеканали. Йому закидають нездійснений злочин і фінансування тероризму - більшої маячні і махрового політичного переслідування я ще не бачив. Це ганьба! СБУ викликає парламентарія, власника каналу на допит за те, що він намагався зробити телеміст... », - обурився Вадим Рабінович.

Такі дії СБУ політик назвав «продовженням здійснення найжорстокішого тиску на ЗМІ».

Вадим Рабінович в черговий раз звернув увагу громадськості на те, що «нинішня влада діє послідовно і прямолінійно тільки в одному напрямку - по закриттю рота неугодним».

«У зв'язку зі цією ситуацією ми сьогодні ж звернемося до європейських структур, в посольства з проханням звернути увагу на черговий факт придушення свободи слова в Україні. Але в першу чергу висновки зробити повинні ми. Влада порушує кримінальні справи проти тих, хто отримав вотум довіри від громадян південного сходу країни і намагався зробити телеміст з Російською Федерацією. Це маячня!»- резюмував співголова фракції «Опозиційна платформа - За життя» Вадим Рабінович.

Раніше Тарас Козак також заявив, що він був викликаний на допит в СБУ через намір телеканалу NewsOne провести телеміст з російськими медіа, і назвав дії Нацради і допит в СБУ прикладом впливу на нього як на власника медіа: «Питання були заготовлені, слідчим ці питання керівництво написало».

За словами народного депутата, його допитували за трьома статтями. «Одна стаття – це «тероризм», друга – це  «фінансування тероризму», а третя - «легалізація коштів, отриманих злочинним шляхом». Це для мене було сьогодні новиною», - зізнався Козак, уточнивши, що ніяких підозр йому не пред'являли.

Всі звинувачення член фракції «Опозиційна платформа - За життя» вважає надуманими - ніяких підстав для них немає. За його твердженням, влада діє проти опозиції і його телеканалів: «Голосування в Раді свідчить, що партія влади «Слуга народу» разом з президентом працює проти опозиції, проти телеканалів, проти партії «Опозиційна платформа - За життя», про що свідчить рішення продовжити повноваження нелегітимної ради з питань телебачення і мовлення».

Козак також вважає, що швидкість прийняття рішень пояснюється необхідністю легітимізувати прийняті Нацрадою рішення щодо телеканалів «112 Україна», NewsOne і ZiK. «Ми будемо боротися всі - я особисто і всі ми разом з вами - однозначно правовим шляхом. За час незалежності України не було таких випадків, щоб закривалися телеканали», - заявив він.

Опубліковано: 11 жовтня 2019
×
Приєднатися