Рус Укр
— Розгорнути навігацію —

Вадим Рабінович: «ОПЗЖ» і «СН» створили робочу групу щодо розгляду позицій питання землі

У середу, 15 січня, у голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова відбулося засідання керівників депутатських груп і фракцій, на якому обговорювалося одне питання - продаж української землі, яку проштовхує влада, порушуючи всі норми законодавства.

До яких рішень дійшли учасники засідання, розповів в кулуарах парламенту журналістам народний депутат України, співголова фракції «Опозиційна платформа - За життя» Вадим Рабінович.

«До чого ми прийшли? До того, що сьогодні все визнали: «Опозиційна платформа - За життя» - це єдина перешкода, яка не дозволяє владі розпродати українську землю. З іншими ж політичними силами в цьому питання вже ніби як «є розуміння», - розповів парламентарій.

Головним же результатом засідання у спікера стала домовленість створити робочу групу із земельного питання, до якої увійдуть представники двох фракцій - «Слуга народу» і «Опозиційна платформа - За життя».

«Ми домовилися створити робочу групу, до якої увійдуть представники тільки двох фракцій - «Слуга народу» і «Опозиційна платформа - За життя». Працювати вона буде два дні - у неділю та понеділок, оскільки в інші дні працює Рада. Ми спробуємо ще раз роз'яснити «слугам» усі ті серйозні законодавчі перешкоди, які існують в питанні продажу землі», - повідомив Вадим Рабінович.

«У будь-якому випадку сьогодні стало остаточно зрозуміло, що ми - єдина перешкода для влади продати українську землю. Якщо хтось не зрозумів, поясню: українська земля ще не продана тільки тому, що у Верховній Раді є «Опозиційна платформа - За життя». І для мене це важливо, оскільки це говорить про те, що ми робимо важливі для країни речі», - підкреслив народний депутат.

Разом з тим заздалегідь прогнозувати результати засідання робочої комісії Вадим Рабінович не став.

«Що буде в неділю і понеділок, якими будуть результати засідання цієї комісії, - цього я не можу сказати. Але точно скажу, що ми відстояли наступне: питання про ринок землі в сесійний зал так і не внесений, огульного голосування цього найважливішого для країни законопроекти без розгляду всіх правок теж не буде. І в цьому - наша заслуга», - підкреслив Вадим Рабінович.

У той же час співголова «Опозиційної платформи - За життя» наполягає на тому, щоб всі сторони повернулися до меморандуму, який через порушення домовленостей так і не запрацював.

«Перше, що потрібно зробити - це повернутися до меморандуму, який був порушений, інакше довіри між фракціями не буде. Друге - це правки. Я хочу нагадати і підкреслити: ніхто не має права не вносити і не голосувати їх у сесійній залі. Зараз представники влади нам розповідають, мовляв, деякі правки схожі. Може бути. Тоді давайте в неділю і в понеділок розберемося з цим. Так навіть якщо і є схожі, все одно залишається 2-2,5 тисячі правок, які згідно із законом ми зобов'язані розглянути в сесійній залі. До того ж, у всіх фракцій по 20-30 правок, а у нашій їх 3,5 тисячі, і викинути їх ми не дозволимо (хіба що 5-6 повторюються)», - попередив парламентарій.

«Сьогодні всі повинні зрозуміти і прийняти: є закон, який ми зобов'язані дотримуватися, є держава - хочете ви того чи ні. І на цій позиції ми - «Опозиційна платформа - За життя» - стояли, стоїмо і будемо стояти», - резюмував Вадим Рабінович.

Опубліковано: 15 січня 2020
×
Приєднатися