Рус Укр
— Розгорнути навігацію —

Рабінович: Швидко ви зі «слуги народу» стали паном, президент!

Ситуація, яка склалася навколо організації телемосту між українським і російським телеканалом, викликала неймовірний резонанс в політикумі і суспільстві. «Патріоти» назвали це «зрадою», і перейшли до прямих погроз життю журналістів телеканалу NewsOne і їх сім'ям, тоді як люди, насправді бажаючі миру в країні, констатували: влада злякалася правди.

Думку про те, що владі невигідний мир, розділяє і народний депутат України, співголова партії «Опозиційна платформа – За життя» Вадим Рабінович. Так, в ефірі телеканалу NewsOne він заявив: «Організацією телемосту між Україною і РФ журналісти каналу NewsOne хотіли показати, що можуть зробити хоч щось для встановлення миру на Донбасі, на відміну від нинішньої влади».

Зокрема, коментуючи інформацію про те, що Генпрокуратура зареєструвала кримінальне провадження про спробу скоєння державної зради в зв'язку з планами проведення телемосту між телеканалами «NewsOne» і «Росія 24», Вадим Рабінович зазначив: «Я не в змозі дати оцінку заявам генпрокурора Юрія Луценка по ситуації, що склалася навколо телемосту між Україною та Росією – адекватність його висловлювань нехай оцінюють медики. Але його заяву про ставлення до фінансування телеканалу NewsOne російського банку – це, я думаю, якась параноя. Якщо дійсно це має місце бути, то прошу Луценка підтвердити інформацію відповідними документами».

Парламентарій назвав «поведінку праворадикальних формувань очікуваною», проте реакція президента Володимира Зеленського його здивувала.

«Для мене не є несподіванкою реакція спікера Парубія або інших націоналістів на подібні примирливі ініціативи – завжди в подібних випадках вони пропонували «спалити», «вбити», «знищити». Мене насторожили слова дев'ятого номера списку пропрезидентської «Слуги народу», журналіста і гендиректора телеканалу «1+1» Олександра Ткаченка про те, що на каналах потрібно вводити цензуру. Я насторожився, коли «патріот» Вахтанг Кіпіані запропонував підкидати наркотики журналістам, які працюють на незалежні медіа. Я чекав реакції президента Володимира Зеленського, і дочекався – він відреагував не на слова Кіпіані або Ткаченка, а злякався «порохоботів» і націоналістів, які сьогодні «рулять» ситуацією», – звернув увагу Вадим Рабінович.

Народний депутат впевнений: «Зеленський просто не в змозі взяти те, що відбувається під контроль».

«Зеленський звинувачує телеканал NewsOne в тому, що журналісти хочуть організувати телеміст і згадав моє прізвище в цьому контексті. Приємно, що президент пам'ятає про мене, але я все ж дозволю собі заступитися за журналістів телеканалу NewsOne. Під час виборчої кампанії президент Порошенко назвав Зеленського маріонеткою Коломойського, тому що той працював у нього на каналі. А тепер ви, пане президенте, називаєте маріонетками журналістів NewsOne. Швидко ж ви з «слуги народу» стали паном! Соромно так говорити про журналістів! Соромно, будучи президентом країни, боятися «порохоботів» і націоналістів. А якщо Ви хочете перебити чимось ефір, то покажіть по ТБ арешти Порошенка, Свинарчука та інших», – порадив главі державі парламентарій.

Співголова партії «Опозиційна платформа – За життя» нагадав, що і сам голосував за чинного президента, так як вірив, що він зможе принести країні мир, але «до реальних дій справа так і не дійшла».

«Я голосував за Зеленського і зацікавлений в тому, щоб мій голос не пропав. Зацікавлений я і в тому, щоб ми – політики – не напружувалися, а Зеленський вирішив всі питання, в тому числі і миру, тим більше що це його прямий конституційний обов'язок. Замість цього він не робить нічого на користь того, щоб зупинити дискримінацію населення за мовною ознакою, прирікає нас на чергове загострення на фронті, поховав Нормандський формат. То він анонсує чергову зустріч у цьому форматі, то він переформатує його і запрошує вже США і Великобританію до переговорів. А нам потрібен мир, а не балачки про нього», – резюмував Вадим Рабінович.

 

Опубліковано: 10 липня 2019
×
Приєднатися