Рус Укр
— Розгорнути навігацію —

За сприяння Олександра Чорноморця Миропільська амбулаторія загальної практики отримала медичне обладнання

За сприяння депутата Житомирської облради від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Олександра Чорноморця Миропільська амбулаторія загальної практики сімейної медицини у Романівському районі на Житомирщині отримала медичну техніку.

Це, зокрема, багатоканальний стаціонарний кардіограф, аналізатор щільності кісток, дерматоскоп для діагностики раку шкіри, а також стоматологічне крісло. Отримати обладнання до Житомира приїхали головний лікар амбулаторії Лариса Стужук та голова Миропільської ОТГ Валерій Гиндич.

Олександр Чорноморець відзначив, що українська медицина сьогодні потерпає від хронічного недофінансування.

«Закон у 2017 році встановив рівень фінансування галузі охорони здоров’я на рівні 5% ВВП, але цього рівня держава ще жодного разу не досягла. Новий уряд планує профінансувати у 2020 році Програму медичних гарантій, проте 72 млрд грн. запланованих коштів недостатньо, щоб забезпечити пацієнтів адекватним пакетом безкоштовних послуг і підвищити заробітні плати медпрацівникам. Варто також пам’ятати, що упродовж останніх років в Україні фіксується недостатність медичної субвенції, через що лікарям постійно затримують зарплату», – підкреслив депутат.

У той же час у селах не вистачає медичного обладнання: воно або занадто старе, або взагалі відсутнє, зауважив Олександр Чорноморець.

«Ця проблема повинна вирішуватися централізовано, а не на місцевому рівні. У той же час ми не можемо залишити медпрацівників та пацієнтів напризволяще і тому у межах своїх можливостей намагаємося підтримувати справну життєдіяльність амбулаторій, фельдшерсько-акушерських пунктів, а часом і  районних лікарень», — підсумував Олександр Чорноморець.

Опубліковано: 9 жовтня 2019
×
Приєднатися