Рус Укр
— Розгорнути навігацію —

ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ вимагає відновити соціальні гарантії чорнобильцям і зареєструвала відповідний законопроект

Народні депутати від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ подали законопроект про відновлення гарантій і пільг громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

У грудні 2014 р. Верховна Рада скасувала низку гарантій, пільг і компенсацій чорнобильцям. У липні 2018 р. Конституційний Суд визнав дане рішення неконституційним і відновив відповідні гарантії. Проте вже понад рік уряд продовжує ігнорувати рішення суду і не робить жодних кроків для його виконання. Саме тому опозиціонери подали законопроект, який має на меті забезпечити виконання рішення Конституційного Суду в частині відновлення конституційних прав громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Законопроектом №1117 пропонується відновити норми Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" від 28 лютого 1991 року №796-XII. Також у Законі України "Про правовий режим території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи" пропонується відновити поняття зони посиленого радіоекологічного контролю.

Звертаємо увагу, що у рішенні Конституційного Суду зазначається, що пільги, компенсації і гарантії, встановлені у Законі №796, є особливою формою відшкодування завданої шкоди за втрачене здоров’я, моральні і фізичні страждання, обмеження в реалізації своїх здібностей та можливостей забезпечити собі гідний життєвий рівень. Крім того, суд зауважив, що рівень соціального захисту осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, має бути таким, щоб забезпечувати їм гідне життя, і не повинен залежати від майнового стану їхніх сімей.

Опубліковано: 12 вересня 2019
×
Приєднатися