Рус Укр
— Розгорнути навігацію —

Юрій Бойко: Ми добилися початку процесу погашення заборгованості по зарплаті шахтарям

Про це Співголова фракції ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Юрій Бойко заявив в ефірі телеканалу «Інтер» у п'ятницю, 18 жовтня.

Він зазначив, що опозиціонери постійно піднімали питання погашення заборгованості по зарплаті шахтарям, і 18 жовтня Верховна Рада зробила перший крок до цього, прийнявши в першому читанні зміни до Держбюджету-2019.

«Ми весь сьогоднішній бардак терпіли тільки через те, щоб був проголосований законопроект щодо коригування Держбюджету-2019. Притому що там були сумнівні моменти, в яких ще доведеться розбиратися, але він передбачав виплату заборгованості із заробітної плати шахтарям. Люди чотири місяці не отримують зарплату, заборгованість становить 1,3 млрд грн. Згідно з цим законопроектом виділяється 1 млрд грн. Ми проголосували його в першому читанні і сподіваємося, що через тиждень він буде прийнятий в цілому, і люди отримають свої чесно зароблені гроші», – підкреслив Юрій Бойко.

Що стосується проекту Держбюджету на наступний рік, то, як зазначив народний депутат, ідеальних бюджетів не буває, але є речі, які допускати не можна.

«Те, що ми побачили в проекті бюджету на 2020 рік, в гіршому вигляді повторює бюджети попередніх років, коли йшло збільшення виплат силовим структурам і зменшення соціальних виплат. Цей бюджет не став винятком. На 34 млрд грн збільшуються виплати силовикам, чиновниками і адміністративним органам, і в той же час фактично на тому ж рівні, з урахуванням офіційного рівня інфляції, залишаються соціальні виплати. Як можна голосувати за бюджет, в якому мінімальна пенсія – 1769 грн? На це прожити неможливо. Звісно, такий бюджет ми підтримати не можемо», – підкреслив Юрій Бойко.

Політик розповів, що фракція направила до Бюджетного комітету 221 поправку до проекту Держбюджету-2020 і показала, де можна взяти гроші на збільшення соціальних виплат, підтримку промисловості і т.ін.

«На жаль, всі наші доводи до уряду залишилися без відповіді. Ми направили 221 поправку і показали, де можна взяти гроші і спрямувати їх на соціальну підтримку громадян – людей з інвалідністю, чорнобильців, багатодітних сімей, матерів-одиначок. Ми пропонували виділити додатково 2 млрд грн на відновлення шахт, щоб були забезпечені робочі місця, але була врахована тільки одна поправка – щодо збільшення виплат при народженні дитини. Раніше за кожну дитину виплачували по 40 тис. грн, а тепер будуть платити 100 тис. за першу, 200 тис. за другу і 400 тис. за третю і наступних», – зазначив парламентарій.

«Ми будемо далі боротися за те, щоб бюджет-2020 був справедливим і соціально орієнтованим, а не спрямованим на задоволення потреб чиновників і силовиків. І це червона лінія, яку не можна переходити», – наголосив Юрій Бойко.

За його словами, якщо всі обіцянки про відхід від бідності залишаться на папері, а на ділі люди отримають те саме, що і в попередні п'ять років, то нинішній владі слід задуматися про долю своїх попередників, які довели країну до жалюгідного стану.

«У разі прийняття такого бюджету в суспільстві буде вкрай негативна реакція, оскільки люди на собі відчують всю його несправедливість», – підкреслив Співголова фракції опозиціонерів.

Він також розкритикував підхід депутатів монобільшості до законодавчої діяльності.

«Деякі представники фракції «Слуга народу» взагалі не знають, за що голосують. Я вірю, що вони хочуть зробити щось хороше для країни, але вони, по-перше, недосвідчені, а по-друге, не можуть розібратися в цьому валі законопроектів. Експерти грантових організацій розробляють ці законодавчі ініціативи під своїх господарів, а вони їх механічно штампують», – сказав Юрій Бойко.

Опубліковано: 19 жовтня 2019
×
Приєднатися