Рус Укр
— Розгорнути навігацію —

Ірина Хижняк: Законопроект ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ про захист цивільних осіб, які постраждали від бойових дій, потрібно приймати негайно

Про це 11 вересня під час роботи Соціальної ради України заявила керівник Харківської громадської приймальні ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ - ЗА ЖИТТЯ, співзасновник і співголова Національної платформи «Жінки - за мир» Ірина Хижняк.

Участь Ірини Хижняк та її заступниці, адвоката Алли Короткової, у роботі Соціальної ради дозволила представникам Харківської регіональної парторганізації озвучити ті проблеми, з якими до них звертаються громадяни.

«Сьогодні у громадську приймальню народного депутата України Юрія Бойка і Харківської парторганізації звертаються люди за правовою підтримкою з різних питань. Це і незаконне підвищення тарифів на послуги ЖКГ, і спроби рейдерських захоплень державних підприємств, і наслідки медреформи, від якої страждають жителі сіл і великих міст Харківщини. Але найкрасномовнішим доказом безвідповідальної соціальної політики є те, що за останні п'ять років в Україні так і не були прийняті закони, спрямовані на захист цивільних осіб, які постраждали від бойових дій. Нещодавно до нас звернувся батько залізничника Олега Діденка, який загинув у 2014 році в Іловайську, закривши своїм тілом сусідського хлопчика. Сім'я не може домогтися пенсії по втраті годувальника для батьків і трьох дітей Олега Діденка. І таких людей, які залишилися без соціальної підтримки держави, дуже багато»,  підкреслила Ірина Хижняк.

За її словами, суспільство гостро потребує прийняття зареєстрованого фракцією ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ - ЗА ЖИТТЯ законопроекту №1115 про статус і соціальний захист мирних громадян, які постраждали від військових дій або збройних конфліктів.

«У країні відсутня законодавча база, яка дозволила б сім'ям загиблих і поранених цивільних осіб, дітям - жертвам конфлікту, а також громадянам, які втратили житло і майно, отримати реальну державну підтримку», - підкреслила Ірина Хижняк.

Крім того, керівник Харківської громадської приймальні запропонувала спрямувати кошти, отримані від військового збору на ліквідацію наслідків бойових дій та надання соціальної допомоги громадянам, які постраждали від конфлікту на Донбасі.

Опубліковано: 11 вересня 2019
×
Приєднатися