Рус Укр
— Розгорнути навігацію —

Ілля Кива: Новий ЦВК буде сформований владою для захисту президентської вертикалі

Про це у коментарі журналістам заявив народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ - ЗА ЖИТТЯ Ілля Кива.

На думку опозиційного політика, ідея парламентської монобільшості про зміну складу Центрвиборчкому спрямована на зміцнення президентської влади, і квотний принцип при формуванні нового ЦВК дотримуватися не буде.

«Президент концентрує владу, послаблює парламент і вже хоче контролювати ЦВК. Спочатку 7-річний термін каденції членів ЦВК був придуманий для того, щоб не отримати корупційну зв'язку з чинною владою. А «Слуга народу» прийме склад ЦВК, зручний для президента, а також для більшого і кращого контролю за країною і захисту своєї посади і своєї вертикалі», - сказав він.

«ЦВК буде підконтрольною структурою, ніякого чистоплотного процесу від цього органу вже чекати не варто». З початку роботи парламенту IX скликання «йде формування диктатури влади авторитарного режиму і системне знищення демократії», вважає народний депутат.

«Президент сьогодні змінює людей на підконтрольних собі. Він отримав повний контроль над парламентом, ми як опозиція тут просто спостерігачі - ми приходимо, як в кіно, наша думка не враховується. Порушується регламент при ухваленні законів - це все «Слуга народу» плюс побажання президентської вертикалі. Вони отримали парламент, Кабмін, силові структури. Системно знищується демократія - це те, що я бачу від команди "зелених"», - сказав Ілля Кива.

Політик зазначив, що до порядку денного парламенту не вносяться соціальні питання, хоча вони найбільш необхідні сьогодні громадянам.

«За останні тижні не було прийнято жодного законопроекту, який би зміцнив і поліпшив життя простого українця. Нам лише пропонують законопроекти, які знищують парламентаризм і зміцнюють президентську владу», - підкреслив Ілля Кива.

Опубліковано: 12 вересня 2019
×
Приєднатися