ЗАВДЯКИ ПАРТІЙЦЯМ У ЗАПОРІЖЖІ БУЛА ВИДАНА КНИГА ПРО ВИДАТНОГО УКРАЇНСЬКОГО СПОРТСМЕНА

ЗАВДЯКИ ПАРТІЙЦЯМ У ЗАПОРІЖЖІ БУЛА ВИДАНА КНИГА ПРО ВИДАТНОГО УКРАЇНСЬКОГО СПОРТСМЕНА

За сприяння запорізької регіональної організації політичної партії «За життя», напередодні 97-ї річниці з дня народження легендарного запорізького борця, чемпіона XV Олімпійських ігор Якова Пункіна пройшла презентація книги Валерія Смирнова «Яків Пункін. Життя в боротьбі».

Історико-біографічне видання присвячене життю і досягненням видатного спортсмена сучасності, чемпіона XV Олімпійських ігор 1952 року в Гельсінкі, переможця Всесвітніх фестивалів 1951 року в Берліні і 1953 року в Бухаресті, п'ятикратного чемпіона Радянського Союзу, заслуженого майстра спорту СРСР з греко-римської боротьби Якова Григоровича Пункіна.

Затишний зал Запорізької обласної універсальної наукової бібліотеки був заповнений практично вщерть - захід викликав великий суспільний інтерес. У презентації взяли участь голова Запорізького відділення Національного Олімпійського Комітету України Володимир Лобанов, президент Запорізького відділення Асоціації спортивних журналістів України Аркадій Копеліович, багаторазова рекордсменка світу з гирьового спорту серед ветеранів Любов Черепаха, один з перших подвижників культуризму і бодібілдингу в запорізькому регіоні Валерій Пономаренко, багаторічний голова спортивного клубу «Металург», відомий легкоатлет Володимир Ямщиков, директор Школи вищої спортивної майстерності Олексій Гацула та інші.

На підготовку книги пішло майже десять років, а для того, щоб видання побачило світ, багато зусиль доклали численні шанувальники таланту Якова Пункіна. Книга видана тиражем в 1000 екземплярів, половина з яких вже знайшли свого читача.

«Більше 300 книг уже знайшли свого читача в США, Ізраїлі, Німеччині, Канаді, Росії, Білорусії, Україні, - розповів Валерій Смирнов. - Її читають ветерани спорту та юні борці. Я мав честь презентувати книгу керівникам запорізького спорту, депутатам, друзям і переможцям Кубка України з греко-римської боротьби. І сьогодні на презентації понад 100 книг отримають свою нову прописку - в бібліотеках Запоріжжя й області».

Продовженням цілого комплексу заходів щодо увічнення пам'яті Якова Пункіна вже на наступний день стало відкрите юнацької першості для 146 юних борців у віці від 6 до 13 років із Запорізької, Дніпропетровської, Харківської та Черкаської областей, яка пройшла в 26-і вагових категоріях. У планах міської федерації греко-римської боротьби, президентом якої є Валерій Смирнов, ще до кінця календарного року встановити скульптуру Якову Пункіну на центральній алеї Запоріжжя.

«Було дуже цікаво і прочитати книгу, і бути присутнім на презентації, - говорить один з меценатів для видання книги, керівник запорізької регіональної організації політичної партії «За життя» Андрій Розумович. - Вважаю, що у кожного часу є свої герої. Ім'я Якова Пункіна назавжди увійшло в історію Запоріжжя, греко-римської боротьби та олімпійського руху. А Валерій Володимирович Смирнов - один з героїв нашого часу. Він - не тільки історик, тренер, письменник, а й яскравий приклад популяризації улюбленого виду спорту. Такі книги допомагають не тільки згадати славне спортивне минуле видатних особистостей, але і правильно виховати підростаюче покоління».

 

ВІДЕО

ФОТО

НОВИНИ РЕГІОНІВ