«ЗА ЖИТТЯ» ВИПУСТИЛА ПАМ'ЯТКУ ДЛЯ СУМЧАН, ЯКІ ПЕРЕПЛАЧУЮТЬ ЗА ПОСЛУГИ ЖКГ

«ЗА ЖИТТЯ» ВИПУСТИЛА ПАМ'ЯТКУ ДЛЯ СУМЧАН, ЯКІ ПЕРЕПЛАЧУЮТЬ ЗА ПОСЛУГИ ЖКГ

Сумська організація «За життя» масовим тиражем випустила пояснювальну пам'ятку і бланк акта-претензії до тепловиків за недогрів гарячої води та холодні батареї.

«Коли влада фактично перебуває в змові з монополістами, люди можуть захистити свої інтереси тільки силою знань і закону, - каже ініціатор проекту, голова міської організації партії «За життя» Олександр Соколов. - Нашими спільними зусиллями вдалося відкласти підняття тарифів на тепло і гарячу воду в Сумах, але справа не тільки у вартості послуг, а й в їх якості. Навіть за нинішніми мірками сумчани платять величезні суми, але натомість часто отримують ледь теплі батареї і зовсім негарячу воду. Тому ми почали широку кампанію із захисту інтересів жителів від необґрунтованих оплат за неякісні комунальні послуги».

Команда юристів сумського осередку «За життя» розробила для городян законний механізм, який дозволяє оплачувати тільки реально отриману від тепловиків послугу.

«Люди повинні знати, якщо температура «гарячої» води в їх квартирі нижче 40 градусів, то вона оплачується за тарифом холодної, - розповідають активісти партії «За життя». - А в разі, якщо температура повітря в квартирі нижче 18 градусів, то оплата за опалення знижується на 5% за кожен градус відхилення, при 12 градусах і нижче - опалення не оплачується взагалі. Це не просто норми закону, у кожної людини є реальна можливість їх використовувати. Для цього ми підготували бланки акта-претензії до тепловиків за неякісно надану послугу й детальну пам'ятку - покрокову інструкцію, де сказано, як потрібно поступати в таких ситуаціях і не переплачувати за тепло і «гарячу» воду».

Партійці випустили 30-тисячний тираж пам'ятки і бланків акта-претензії.

«Через телебачення, нашу пресу, особисті зустрічі з сумчанами ми будемо доносити цю інформацію, забезпечувати документами всіх бажаючих, - говорить Олександр Соколов. - Для нас це принципове питання. І в судах, і в НКРЕКУ, і в коридорах влади наша боротьба проти тарифного обкрадання сумчан триває вже кілька місяців. Сьогодні ми робимо наступний крок, і жителі міста бачать, що таке ефективна і системний захист їх інтересів».

ВІДЕО

ФОТО

НОВИНИ РЕГІОНІВ