«ЗА ЖИТТЯ» ЗАХИЩАЄ ІСТОРІЮ МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

«ЗА ЖИТТЯ» ЗАХИЩАЄ ІСТОРІЮ МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Миколаївська регіональна організація політичної партії «За життя» досить активно  приймає участь в суспільно-політичному житті міста та області, відвідує засідання сесій та постійних комісій міської та обласної рад. 

21 грудня відбудеться позачергова сесія Миколаївської обласної ради, де будуть розглядати питання списання будівлі музею «Підпільного-партизанського руху в роки Великої Вітчизняної війни 1941-1944 рр.». Причиною списання є начебто непридатність споруди для подальшого використання.

Активісти та керівництво Миколаївської регіональної організації політичної партії «За життя» обурені цією ситуацією, адже це частина нашої історії. Споруда, в якій розташований музей, уявляє собою старовинну будівлю кінця  ХІХ століття. В ній проживав розвідник Віктор Олександрович Лягін, котрий очолював партизанський рух, будівля сама є історичною пам’яткою для жителів Миколаївської області.

Експозиція музею розкриває основні періоди німецько-радянської війни на Миколаївщині в 1941–1944 роках. В цей час на території нашої області діяло 110 підпільних груп, організацій та 2 партизанських загони. Експонати музею розповідають про велику агітаційну роботу, яка проводилася підпільною організацією «Центр» серед населення окупованого Миколаєва в 1943 –1944 роках, розповідає про переносне друкарське устаткування, друкарські машинки, на яких друкувалися листівки і звернення до населення, довоєнні радіоприймачі, за допомогою яких підпільники отримували інформацію про події на фронті. До сьогоднішнього часу в музеї лунає голос диктора Ю. Левітана, який повідомляє про напад німецьких військ на СРСР 22 червня 1941 року о 4 годині ранку.

Яскравою сторінкою в історії підпільно-партизанського руху на Миколаївщині увійшла діяльність молодіжної підпільної організації «Партизанська іскра» села Кримка Первомайського району. Через документи, фотографії, військове обмундирування і спорядження, зброю і кінохроніку надається інформація про звільнення Миколаєва від фашистських загарбників у 1944 р. Експонується унікальна колекція стрілецької зброї періоду Другої світової війни. Матеріали виставки показують розвиток вітчизняної стрілецької зброї в довоєнні і військові роки. Окрему частину музейної збірки складають військові плакати і колекція військової кінохроніки з історією краю і спогадами ветеранів війни. Особливе місце в музеї займає виставка «Гриф «таємно» знято». На ній представлені матеріали про незаконні політичні репресії.

Всі вище зазначені експонати музею хочуть передати в резерви інших музеїв міста Миколаєва. Однак, місця для їх розміщення в існуючих музеях немає, а це означає, що та пролита кров, той ризик, подвиг та мужність, котру проявили наші предки для щоб сьогодні наша область  та  країна були вільним, буде просто викинута в темні підвали.

Одним із напрямів роботи музею є проведення виставок дитячої творчості, формування виставкових миротворчих програм. Музеї подібного типу допомагають нашим дітям зрозуміти, яку ціну довелося заплатити нашим предкам за омріяну свободу, вони вказують на те якою страхітливою є війна, вони навчають цінувати мирне небо над головою та бути патріотами своєї країни. Якщо сьогоднішня влада в Миколаєві готова просто знищувати нашу історію та нехтувати нашими спогадами, то активісти Миколаївської регіональної організації політичної  партії «За життя» не готові дозволити це зробити, та закликають депутатів  Миколаївської обласної ради не приймати такого ганебного рішення.

ВІДЕО

ФОТО

НОВИНИ РЕГІОНІВ