«ЗА ЖИТТЯ » ВЗЯЛА УЧАСТЬ У СВЯТКУВАННІ 150-РІЧЧЯ СПОРТИВНОГО ТОВАРИСТВА «СОКІЛ»

«ЗА ЖИТТЯ » ВЗЯЛА УЧАСТЬ У СВЯТКУВАННІ 150-РІЧЧЯ СПОРТИВНОГО ТОВАРИСТВА «СОКІЛ»

Львівському спортивному товариству «Сокіл» - 150

Керівництво Львівського осередку партії «За життя» прийняло участь у конференції, яка відбулась у сесійній залі Львівської міської ради з нагоди 150-річчя спортивного товариства «Сокіл». 

У Європі «сокільський рух» започаткували чехи у 1862 р. В 1963 р. засновано «Південний Сокіл» у Словенії, згодом – у Хорватії, на початку ХХ століття сокільські гуртки виникають і в царській Росії, зокрема і в Наддніпрянській Україні.

У Львові столиці Коронного краю «Галичина та Володимирія», яка на федеративних засадах входила до імперії Габсбургів, Статут міського осередку влада зареєструвала 7 лютого 1867 р. Ідея створення всекрайового «Сокола», який став би першою в Галичині спортивно-суспільною інституцією, належить громадському діячеві інженеру Василю Нагірному. Як стверджував в одній із своїх статей відомий історик Михайло Грушевський: «… і в українській минувшині знайшлося багато такого, що духом своїм, своєю ідеєю дуже близьке було чеському сокільництву».

Офіційною датою заснування українських «Соколів» вважається 11 лютого 1994 р.

«Діяльність галицького «Сокола» згуртувала українське громадянство. Справи «сокільські» ставали справами загальнонародними. Спортивний рух тісно переплітався із просвітницькими, мистецькими, церковними, політичними, господарськими та іншими молодіжними структурами. Тому «Сокіл» разом із такими поважними українськими  організаціями, як «Руська Бесіда», «Просвіта», наукове товариство ім.. Т.Шевченка був підвалиною, за допомогою якої згодом повстала самостійна українська держава», - заявили активісти «За життя».

ВІДЕО

ФОТО

НОВИНИ РЕГІОНІВ