«ЗА ЖИТТЯ» ВИСТУПИЛА ПРОТИ БУДІВНИЦТВА МІНІ ГЕС В МУКАЧЕВІ

«ЗА ЖИТТЯ» ВИСТУПИЛА ПРОТИ БУДІВНИЦТВА МІНІ ГЕС В МУКАЧЕВІ

Депутат Закарпатської обласної ради підтримав позицію небайдужих мукачівців, які звернулися до прокуратури і висловили своє невдоволення щодо майбутньої появи в місті міні гідроелектростанції.

«На перший погляд ситуація з будівництвом міні ГЕС видається нібито позитивною і сприятливою для розвитку. Адже це – енергія води, яке не передбачає жодного забруднення. Але насправді за цим проектом прихована неабияка небезпека, як для містян, так і для навколишнього середовища», – запевняє Іван Чубирко.

Наявність таких споруд призведе до руйнування річкової екосистеми і знищить унікальну красу Карпатських гір. Будівництво міні ГЕС у місті може спричинити підняття рівня грунтових вод, а разом з тим і рівня води в річці, що може призвести до підтоплення будівель, та й дамби міста не розраховані на постійне стояння води.

Крім того, є загроза при паводках для мостів, місту загрожує масове накопичення сміття, повна зміна типу екосистеми річки, застій та перегрів води, а це призведе до цвітіння води, накопичення та гниття побутового сміття. Якщо міні ГЕС з’явиться у Мукачеві, тоді чимало коштів з міського бюджету доведеться витрачати для будівництва гребель та інфраструктури, утримування гребель, дамб, водойм, на очищення від десятків тон наносів побутового сміття, дерев та очищення русла від природних річкових наносів затриманих греблями. Крім того, поява ГЕС на гірських річках може дати поштовх зникненню багатьох видів червонокнижних тварин, а також загрожувати життю містян, які живуть близько до прилеглих річкових територій.

За словами Івана Чубирка, всі подібні проекти, які міська влада планує запровадити в місті, вона повинна узгоджувати з громадою, провести громадські слухання, має бути проведена незалежна експертиза, а міська влада провела слухання таємно, долю міста вирішували близько 10 осіб.

Тому керівник Закарпатської обласної організації політичної партії «За життя» Іван Чубирко підтримує активну громаду Мукачева, яка звернулася до прокуратури області щодо перевірки законності проведення «таємних» громадських слухань по будівництву міні ГЕС на р. Латориця і проханням захистити екологічне благополуччя мукачівців.

За словами представників громадськості, т.з. «громадські слухання» відбулися із порушенням законодавства, кулуарно, без фактичного обговорення із громадськістю, фальсифікацією документів (проекту, висновків тощо). Люди вже проти такого екологічно-небезпечного будівництва зібрали більше 1500 підписів. Тому вони вимагають від правоохоронців вжити всіх заходів щодо недопущення затвердження детального плану території під це будівництво, яке планує здійснити Мукачівська міськрада 25 січня 2018 р. та запобігти екологічному лиху.

ВІДЕО

ФОТО

НОВИНИ РЕГІОНІВ