«ЗА ЖИТТЯ» В СУМАХ ПРОВЕЛА АКЦІЮ ПРОТЕСТУ ПРОТИ ПІДВИЩЕННЯ ТАРИФІВ

«ЗА ЖИТТЯ» В СУМАХ ПРОВЕЛА АКЦІЮ ПРОТЕСТУ ПРОТИ ПІДВИЩЕННЯ ТАРИФІВ

22 жовтня сумчани вийшли на мітинг, організований політичною партією «За життя», з вимогами зупинити підвищення тарифів на послуги ЖКГ.

«Влада в нахабний, цинічний спосіб готує сумчанам чергове підвищення тарифів на тепло і гарячу воду, - заявив один з ініціаторів акції протесту, голова міської організації партії «За життя» Олександр Соколов. - У червні цього року були прийняті зміни в законодавстві щодо тарифоутворення, які передбачають обов'язкове проведення відкритих слухань при зміні тарифів. Такі слухання передбачають, що монополіст повинен надати аргументовані розрахунки і пояснити жителями міста, на яких підставах змінюються ціни. У Сумах відкриті слухання фактично не відбулися, тобто порушена процедура зміни тарифів, передбачена законодавством».

Незважаючи на це, на думку активістів партії «За життя» «міська влада в особі заступника мера Журби, підробили протоколи, в які внесли недостовірні відомості про те, що відкриті слухання відбулися і сумчани згодні на підвищення тарифів».

«Кілька місяців ми намагалися привести міських чиновників до тями, зверталися в правоохоронні органи за фактом підробки протоколів відкритих слухань, блокували розгляд питання про підвищення тарифів через суд, донесли свою позицію на засіданні НКРЕКП. Однак правоохоронні органи не втручаються, а чиновники ігнорують закони і судові рішення. Тому, даний мітинг - це останнє попередження міській владі Сум, і ТОВ «Сумитеплоенерго»! Терпінню людей приходить кінець!», - заявив голова міської організації партії «За життя» Олександр Соколов.

Під час акції протесту представники партії «За життя» зібрали підписи городян під резолюцією мітингу, де сумчани вимагають від міського голови відкликати погодження мерії на підвищення тарифів і негайно звільнити заступника мера Журбу, який підписав нелегітимні протоколи відкритих слухань; від правоохоронних органів - відзвітувати про розслідування фактів підробки протоколів; від НКРЕКП - не приймати рішень про новий тариф для «Сумитеплоенерго» до тих пір, поки процедура не буде проведена згідно з законом.

«Стихійний протест - це завжди не найкращий варіант вирішення проблеми, - кажуть учасники акції. - Але й міська влада Сум, і НКРЕКП повинні розуміти, що незаконно, необґрунтовано і безкарно творити тарифне свавілля сумчани не дозволять».

ВІДЕО

ФОТО

НОВИНИ РЕГІОНІВ