«ЗА ЖИТТЯ» В ГОСТОМЕЛІ БОРЕТЬСЯ ПРОТИ ЗАГРОЗИ ВИНИКНЕННЯ ЕКОЛОГІЧНОГО ЛИХА

«ЗА ЖИТТЯ» В ГОСТОМЕЛІ БОРЕТЬСЯ ПРОТИ ЗАГРОЗИ ВИНИКНЕННЯ ЕКОЛОГІЧНОГО ЛИХА

До недавнього часу в Гостомелі Київської області знаходився склад отрутохімікатів колишнього радгоспу «Бучанський». Рік тому цю будівлю розвалили, щоб використати будівельні матеріали для фундаменту нової будівлі. Будували заклад в двохстах метрах від звалища. Це має бути новий дитячий садок, в якому перебуватимуть та навчатимуться діти.  Компанія, яка це робила, вже начебто не існує. Вона просто зникла, внаслідок чого знайти відповідальних дуже важко.

«Клас отрутохімікатів є надзвичайно небезпечними. Кількість їх вражає - близько 11,5 тон і розміщенні вони в десяти бетонних контейнерах. Умови зберігання не витримані! Відповідні норми повністю порушені, оскільки отрутохімікати мають бути законсервованими та зберігатися на спеціальній бетонній подушці в закритому приміщенні, а не просто неба. Більше того, декілька контейнерів пошкоджені», - зазначив керівник Київської обласної організації політичної партії «За життя» Сергій Боголюбов .

Будівництво саду зупинили. Поліція відкрила справу, втім, результатів розслідування досі немає. Тим часом хімікати забруднюють ґрунт та підземні води, а запах чути здалеку. Екологічна інспекція зобов'язала власницю земельної ділянки утилізувати контейнери, однак припис вона не виконала. До справи долучилася депутатська екологічна комісія міста Гостомеля і Київська обласна організація політичної партії «За життя».

«По-перше, ми будемо писати звернення до власниці земельної ділянки. По-друге, звертатися в нову державну екологічну інспекцію в столичного регіоні, щоб вони безпосередньо вжили заходів: написали нове розпорядження, або підтвердили попереднє, для того, щоб якнайшвидше вирішити ситуацію», - розповів про план дій депутат Гостомельської селищної ради та член Київської обласної організації «За життя» Олег Поповичук.

ВІДЕО

ФОТО

НОВИНИ РЕГІОНІВ