«ЗА ЖИТТЯ» У ПАВЛОГРАДІ ОРГАНІЗУВАЛА ЕКСКУРСІЮ ПЕРЕСЕЛЕНЦЯМ ІЗ ДОНБАСУ (фото)

«ЗА ЖИТТЯ» У ПАВЛОГРАДІ ОРГАНІЗУВАЛА ЕКСКУРСІЮ ПЕРЕСЕЛЕНЦЯМ ІЗ ДОНБАСУ (фото)

Павлоградська міська організація політичної партії «За життя» допомагає людям, які змушені були виїхати із зони проведення АТО, адаптуватися на новому місці.

У Павлограді заснували новий проект, спрямований на допомогу переселенцям із Донбасу, які через збройний конфлікт на Сході України були змушені кинути свої домівки та шукати тимчасове місце проживання.

Активісти політичної партії «За життя» організували для родин переселенців із модульного містечка у Павлограді автобусну екскурсію по історичній частині відомого промислового міста України.

«Для нас це дуже значущий та абсолютно неочікуваний подарунок. Ми давно звикли до наших проблем. Не встигли зробити одну довідку, нам нові вигадують. А матеріальна допомога як була 400 грн на місяць, так і залишається. І це не кажучи вже про те, що постійно доводиться щось просити. Дякувати, що окрім місцевих чиновників, є небайдужі люди. Ми живемо у Павлограді три роки і ніхто нам такого не влаштовував. Ми приїхали з інших міст і вважаємо Донбас своїм домом, але й у Павлограді вже більше, ніж гості, тому що живемо тут три роки», – зізналася Валентина Павлюченко, переселенка з Макіївки Донецької області.

Розповісти про історію міста запросили директора історіко-краєзнавчого музею Павлограда Тетяну Ведмідь. Екскурсія історичним місцями завершилася у місцевому краєзнавчому музеї.

«Пропоную, щоб кожен із нас задався питанням: як мають почуватися люди, які, рятуючи життя, поїхали зі Сходу України, втратили все, на що працювали роками і виявилися не потрібні своїй країні? Донбас це рівноправна частина України і жителі Донбасу це жителі України, які мають такі ж права, як і всі інші. Рівність завжди була базовим принципом у європейських засадах прав людини. Але як про це можна говорити в Україні, коли переселенці не можуть навіть голосувати на місцевих виборах? Наше завдання зараз максимально адаптувати людей із Донбасу, дати їм відчути, що вони – частина громади, і надати їм можливість ближче та глибше дізнатись про місто, в якому вони живуть», – заявив Сергій Пасічник, керівник Павлоградської міської організації партії «За життя».

Нагадаємо, що раніше у місті Кривій Ріг розпочався проект політичної партії «За життя» із навчання людей похилого віку комп'ютерній грамоті.

ВІДЕО

ФОТО

НОВИНИ РЕГІОНІВ