«ЗА ЖИТТЯ» ТА ГРОМАДА СУМ ЗАБЛОКУВАЛИ ЧЕРГОВЕ ПІДВИЩЕННЯ ТАРИФІВ

«ЗА ЖИТТЯ» ТА ГРОМАДА СУМ ЗАБЛОКУВАЛИ ЧЕРГОВЕ ПІДВИЩЕННЯ ТАРИФІВ

Компанія «Сумитеплоенерго» вже вдруге не змогла протягнути через громадські слухання нові тарифи на тепло для сумчан.

«Монополісти  не очікували, що все піде не за їхнім сценарієм, - розповів голова міської організації політичної партії «За життя», секретар громадських слухань Олександр Соколов. - Вони планували відгородитися від людей стіною із правоохоронців та «протягнути» необхідне для них схвальне рішення. Проте, ми надали можливість виступити усім бажаючим, вислухати різні аргументи щодо тарифів, зафіксувати явне небажання «тепловиків» надавати необхідні документи для аналізу структури тарифу та його обґрунтованості. Одноголосно було ухвалено ключове рішення - визнати громадські слухання такими, що не відбулися. А це означає, що монополісти та влада не встигнуть законно протягнути нові тарифи на початок опалювального сезону».

Аби вкотре підняти тариф для сумчан, «тепловикам» критично важливо було отримати схвалення громадських слухань від 26 серпня. Без відповідного протоколу НКРЕКП не тільки не затвердить підвищений тариф для «Сумитеплоенерго», а навіть не почне розгляд цього питання.

Для захисту інтересів людей у Сумах команда юристів партії «За життя» напередодні розробила законну та ефективну стратегію протистояння тарифному свавіллю.

«Ми скористалися тим, що закон відводить «тепловикам» роль ініціатора громадських слухань, і не більше, - пояснив заступник голови Сумської регіональної організації партії «За життя» Микола Отрощенко. - Тому з перших хвилин громадських слухань ми внесли пропозицію обрати президію, секретаря та голову слухань від громади, а не представників влади та «Сумитеплоенерго». Ми отримали 100-відсоткову підтримку людей, і головою зборів було обрано відомого громадського активіста Валерія Осадченка, а секретарем - голову міської організації партії «За життя» Олександра Соколова. В результаті, громада змогла почути думку незалежних експертів, а не типові розповіді монополістів, і своїм рішенням, одноголосно, не дозволити «тепловикам» використовувати ці слухання, як схвалення нового підвищення цін».

Зазначимо, що згідно з п. 2.3 Постанови НКРЕКП від 30.06.17 року №866, громадські слухання визнаються такими, що не відбулися, через відсутність представника НКРЕКП, а також посадовців місцевого самоврядування. До того ж, із громадських слухань пішов і представник «Сумитплоенерго». Ці факти відображено у протоколі, який представники партії «За життя» передадуть місцевій владі та регулятору.

За нормами закону, наступну спробу провести нові тарифи через громадське обговорення «тепловики» зможуть зробити не раніше, аніж за два тижні.

Нагадаємо, в Окружному адміністративному суді Києва за фактами, оприлюдненими сумськими активістами партії «За життя», розглядається позов прокуратури Сумської області до НКРЕКП про перегляд тарифів на тепло для ТОВ «Сумитеплоенерго» в бік зменшення.

ВІДЕО

ФОТО

НОВИНИ РЕГІОНІВ