«ЗА ЖИТТЯ» ДОПОМАГАЄ МЕДИКАМ ДНІПРОПЕТРОВЩИНИ ВИЖИТИ

«ЗА ЖИТТЯ» ДОПОМАГАЄ МЕДИКАМ ДНІПРОПЕТРОВЩИНИ ВИЖИТИ

У місті Кам'янське (Дніпропетровська область) пройшла зустріч медичних працівників із лідером міської організації політичної партії «За життя» Тетяною Чередник. Головна її мета – обговорити стан медицини у місті й дізнатися думку лікарів про реформи, які проводить виконувач обов'язків міністра охорони здоров'я Уляна Супрун та Міністерство охорони здоров’я.

Нами керує абсолютно некомпетентна в питаннях медицини людина. Її медицина не для людей, а проти людей, – в один голос заявляли медики. Вони поскаржилися на те, що сьогодні масово закриваються медичні установи, люди бігають із однієї поліклініки і іншу, а про те, щоб потрапити до профільного фахівця і зовсім не йдеться – для цього необхідне направлення від сімейного лікаря, яких теж поки немає. Усе це призводить лише до величезних черг, гучних скандалів, скарг.

Медпрацівники також констатували: скорочення профільних лікарів, ліквідація на першому рівні педіатрів, гінекологів та перекваліфікація їх у сімейних лікарів аж ніяк не принесли ті блага, про які вже кажуть у МОЗ. Навпаки, це призвело лише до того, що спеціалізовану допомогу надавати немає кому – допомогу надають сімейні лікарі, які в Кам'янському укомплектовані на 50% і працюють на дві ставки. Згідно встановлених Міністерством охорони здоров'я норм, один сімейний лікар має обслуговувати 2 тисячі населення. Однак у місті на одного сімейного лікаря припадає 5-6 тис. населення, звернули увагу медики.

З бригадами «швидкої допомоги» ситуація не краща – до неї додається ще й проблема нестачі машин і знос устаткування.

Ще одна складність у тому, що практично всі міські лікарі передпенсійного або пенсійного віку. «Зарплата у 3600 грн лікаря вищої категорії знецінила цю професію, тому молодь іти в медицину не поспішає», – скаржаться медики.

І дійсно, кваліфікація сімейних лікарів сьогодні дуже низька з тієї причини, що профільні лікарі проходять скорочені спеціалізовані курси. Для порівняння: в Європі сімейними лікарями стають тільки після інституту та інтернатури. В Україні ж, завдяки реформаторам у Міністерстві охорони здоров'я, на спеціалізованих курсах для сімейних лікарів, наприклад, спостерігають за вагітністю лише два тижні. Відповідно рівень кваліфікації залишає бажати кращого.

Вказали медики Кам'янського й ще на одну серйозну помилку в.о. міністра охорони здоров'я Уляни Супрун – це заборона на ввезення препаратів і щеплень із Російської Федерації та заміна їх на дешевші, а, відповідно неякісні аналоги. Існують проблеми і з лікуванням за протоколами – половина ліків просто відсутня.

Обговорювалося на зустрічі медиків та представників партії «За життя» й таке питання, як єдиний реєстр хворих. Задумка непогана, кажуть медики, але немає бази для цієї реформи, адже у більшості лікарень і кабінетах міста є комп'ютери, а про інтернет годі й говорити. До того ж, подібна база необхідна і для реформ бригад «швидкої допомоги», оскільки медичною реформою передбачено, що ставити діагноз хворому та проводити екстрене лікування буде лікар безпосередньо у стаціонарі. Поки ж для цього немає відповідної єдиної мережі медичних установ.

Таким чином, констатували медики Каменського, внаслідок реформи ми отримаємо:

1) ненадання екстреної медичної допомоги, а це означає, що люди вмиратимуть, не доїхавши до лікарні;

2) переповнені відділення діагностичних центрів;

3) скорочення кваліфікованих лікарів і фельдшерів.

Як вже зазначалося, більшість лікарень міста потребують ремонту. У зв'язку з цим ще перед зустріччю медики звернулися до Кам'янської міської організації партії «За життя» з проханням допомогти у вирішенні цього питання. І їх прохання було почуто: у відділенні акушерства і гінекології за кошти партії встановлено двері, вікна та кондиціонер.

Підводячи ж результати зустрічі, зазначимо, що вона пройшла на позитивних нотах. Серед медичних працівників знайшлося багато прихильників політичної партії «За життя», які вірять у краще і з нетерпінням чекають на зміни!

ВІДЕО

ФОТО

НОВИНИ РЕГІОНІВ