ЮРИСТИ «ЗА ЖИТТЯ» ЗАХИЩАЮТЬ ПРАВА ОДЕСИТІВ

ЮРИСТИ «ЗА ЖИТТЯ» ЗАХИЩАЮТЬ ПРАВА ОДЕСИТІВ

Пенсіонерка Євгенія Андріївна Мігель разом з дочкою проживають в старій хрущовці. Два роки в квартирі немає опалення. Проіржавілі батареї почали протікати і для вирішення проблеми в ЖЕКу знайшли єдиний вихід з даної ситуації - просто відключити їх.

«З жовтня 2015 року, ми живемо без тепла, але Тепломережа все одно продовжує нараховувати нам оплату, вимагаючи, щоб ми самостійно відновили батареї і почали платити», - розповідає Євгенія Андріївна.

Через накопичення боргу Євгенії Мігель відмовили в субсидії, а в минулому році в Тепломережі прийняли рішення про стягнення заборгованості за комунальні послуги в розмірі 13500 грн. - непосильної для пенсіонерки суми, і подали на неї в суд.

Євгенія Андріївна вирішила домогтися в суді справедливості, а для того, щоб грамотно представляти свої вимоги перед слугами Феміди, вирішила заручитися підтримкою партії «За життя».

«Сюди ми звернулися, тому що нам подобаються політичні погляди керівника партії Вадима Рабіновича. Він виступає проти корупції, а нам - звичайним громадянам, боротися самостійно проти корупційної машини не під силу», - поділилася Євгенія Андріївна.

Юридичну консультацію сім'ї Мігель надав юрист-волонтер партії «За життя» Юрій Костинюк. За його словами, такі позови від комунальних служб - не рідкість, але знаючи закони, в суді можна відстояти свої права. Разом з Євгенією Андріївною він відправився до Київського районного суду, де розглядалася її справа.

«Ніхто не звернув уваги на те, що в квартирі вже кілька років немає опалення. Крім того, до боргу приписали заборгованість, починаючи з 2004 року, тобто тринадцятирічної давності. А згідно із законом заборгованість можна стягувати тільки за останні три роки. До того ж, сім'ю Мігель навіть не повідомили про рішення суду, яке було прийнято ще рік тому, а згвдно законодавству вони зобов'язані висилати копії документів», - пояснив Юрій Костинюк.

Судовий процес проходив за спрощеною процедурою. Заява позивача була негайно задоволена й наказ про стягнення заборгованості відразу ж був скасований. Але це ще не остаточне вирішення проблеми. Тепер сім'ї Мігель потрібно домогтися списання боргу, що дозволить відновити субсидію. Допомогу в даній процедурі також надає партія «За життя».

ВІДЕО

ФОТО

НОВИНИ РЕГІОНІВ