ВИМАГАЄМО ВІД ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ НЕ ДОПУСТИТИ ПІДВИЩЕННЯ ЦІНИ НА ГАЗ ДЛЯ НАСЕЛЕННЯ

ВИМАГАЄМО ВІД ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ НЕ ДОПУСТИТИ ПІДВИЩЕННЯ ЦІНИ НА ГАЗ ДЛЯ НАСЕЛЕННЯ

19 жовтня 2018 року Кабінет Міністрів України прийняв Постанову «Про затвердження Положення про покладення спеціальних обов’язків на суб’єктів ринку природного газу для забезпечення громадських інтересів у процесі функціонування ринку природного газу» № 867. Цією Постановою передбачено підвищення цін на газ для внутрішніх споживачів ‒ громадян України ‒ у два етапи: з 1 травня 2019 року та 1 січня 2020 року. Відповідно, передбачено обов’язкові до оплати громадянами 9850 грн за 1000 кубометрів газу з 1 травня 2019 року і до 12300 грн за 1000 кубометрів з 1 січня 2020 року, що фактично констатує підвищення цін на опалення і гарячу воду для користувачів. Є очевидним, що зазначені ціни непосильні для оплати громадянами як споживачами в умовах отримання доходу у вигляді пенсій і заробітної плати, мінімальний рівень якої становить до 50% від вартості 1000 кубометрів газу. І це при тому, що в Україні налічується 11 млн пенсіонерів. Унаслідок такої тарифної політики Кабінету Міністрів понад 30% громадян України, як суб’єкти ринку природного газу, не в змозі в фінансовому плані нести зобов’язання з оплати спожитого газу.

Згідно зі статтями 1, 3 Основного Закону, Україна є суверенною і незалежною, соціальною і правовою державою, в якій людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність визнаються найвищою соціальною цінністю. Головним зобов’язанням держави є забезпечення, утвердження прав і свобод людини, тому всі нормативно-правові акти за своїм змістом повинні відповідати положенням Конституції України і слідувати їм.

У силу статті 46 Конституції України громадянин має право на соціальний захист за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення, зокрема пенсій, які є основним джерелом існування.

Відповідно до статті 48 Конституції України, кожен має право на достатній життєвий рівень для себе і своєї сім’ї, що включає достатнє харчування, одяг, житло. На Кабінет Міністрів Конституція покладає обов’язки щодо забезпечення прав і свобод людини і громадянина, їх соціальної захищеності у проведенні фінансової, цінової та соціальної політики (стаття 116 Конституції України).

Згідно зі статтею 102 Конституції України, Президент є гарантомдержавного суверенітету, територіальної цілісності України, додержання Конституції України, прав і свобод людини і громадянина. На виконання цих повноважень Президент, відповідно до пункту 15 частини першої статті 106 Конституції України, зупиняє дію актів Кабінету Міністрів України з мотивів невідповідності їх Конституції з одночасним зверненням до Конституційного Суду України щодо їх конституційності й як таких, що не відповідають статтям 1, 3, 46, 48 Конституції України, зазіхають на права і свободи громадян.

Є очевидним, що Кабінет Міністрів, приймаючи цю Постанову, діяв на порушення вищевказаних положень статей Конституції, оскільки введення в дію положень Постанови про зобов’язання громадян оплачувати за споживання газу непропорційно з їхньою платоспроможністю і зниженням допустимого життєвого рівня громадян (стаття 48 Конституції України), а також виконання зобов’язань пенсіонерами, які потребують соціального захисту, призводять до позбавлення їх основного джерела існування та незабезпечення умов життя в межах мінімального прожиткового рівня, як це передбачає Конституція України (стаття 46).

«Опозиційна платформа ‒ За життя» вимагає від Президента не допустити підвищення ціни на газ для населення і виконати зобов’язальне конституційне повноваження гаранта дотримання Конституції України, прав і свобод громадян ‒ зупинити дію постанови Кабінету Міністрів України від 19 жовтня 2018 року №867 з мотивів невідповідності Конституції з одночасним зверненням до Конституційного Суду України щодо її конституційності.

 

Партія «Опозиційна платформа ‒ За життя»

ВІДЕО

ФОТО

НОВИНИ РЕГІОНІВ