В ОДЕСІ «ЗА ЖИТТЯ» ВІДКРИЛА МІЖНАРОДНИЙ КНИЖКОВИЙ ФЕСТИВАЛЬ (фото)

В ОДЕСІ «ЗА ЖИТТЯ» ВІДКРИЛА МІЖНАРОДНИЙ КНИЖКОВИЙ ФЕСТИВАЛЬ (фото)

У конкурсах фестивалю взяли участь понад 1500 авторів дорослої і дитячої літератури з 11 країн світу.

В Одесі пройшов 21-й Міжнародний книжковий фестиваль «Зелена хвиля». Ця щорічна подія стала вже головною у календарі для видавців, письменників та читачів із різних країн світу. На відміну від невеликого книжкового ярмарку, який проходив у середині 90-х років, зараз у програмі фестивалю конкурси, літературні та музичні програми, дискусійні клуби, презентації та зустрічі з культовими авторами.

Рівно 5 років тому в рамках фестивалю «Зелена хвиля» за ініціативи Миколи Пундика засновано міжнародний Корнейчуківскій фестиваль дитячої літератури.

«Це свято розумних та добрих людей, які змогли його організувати, які знайшли кошти, знайшли сили та знайшли організаційні ресурси. Це розумні люди, які пишуть книги, які видають книги, продають і ті, хто ці книги читають. Тому, перефразувавши відому фразу з відомого роману «12 стільців», який у цьому році відзначає 90-річчя, змінивши знак питання на знак оклику, я можу сказати, що «Наші в місті є!», – зазначив на офіційному відкритті «Зеленої хвилі» керівник Одеської регіональної організації політичної партії «За життя» Микола Пундик.

Сьогодні Корнейчуківскій фестиваль включає у себе два конкурси – для дорослих письменників, які пишуть для дітей, і юних авторів віком від 6 до 18 років.

У міжнародному конкурсі «Корнейчуківская премія» беруть участь автори з понад 11 країн світу. Дитячий конкурс «Море талантів» спочатку був тільки регіональним, але сьогодні заявки на участь надходять з усіх регіонів України. Так, цього року на конкурс прийшли 982 роботи від авторів із Києва, Київської області, Дніпра, Львова, Харкова, Харківської області, Чернігова, Одеси, Житомирської області, Черкаської області, Кіровоградської області, Херсона, Кам'янського, Івано-Франківська, Миколаєва. А також від учасників, які живуть за кордоном – з Ізраїлю, Латвії, США, Росії, Білорусі.

У конкурсі «Море талантів» взяли участь 415 юних авторів. Крім того, в рамках Корнейчуківского фестивалю 900 авторів із Одеси, Дніпра, Києва, Миколаєва та Херсона брали участь у конкурсі дитячого цифрового малюнка «iParus», який також проводиться вп'яте.

За підсумками кожного конкурсу випущено збірники «Корнейчуківська премія» і альманах «Море талантів» – подарункові видання, які розповсюджуються безкоштовно у школах та бібліотеках міста й області. Твори переможців та лауреатів Корнейчуківського фестивалю також будуть опубліковані в літературних альманахах та періодичних виданнях.

ВІДЕО

ФОТО

НОВИНИ РЕГІОНІВ