В ДНІПРІ ПРЕДСТАВНИКИ «ЗА ЖИТТЯ» ДАЛИ РОЗ'ЯСНЕННЯ ЩОДО ЗАКОНУ ПРО ЖКГ

В ДНІПРІ ПРЕДСТАВНИКИ «ЗА ЖИТТЯ» ДАЛИ РОЗ'ЯСНЕННЯ ЩОДО ЗАКОНУ ПРО ЖКГ

Що чекає українців після прийняття нового закону про ЖКГ - цій темі була присвячена прес-конференція, яку провів лідер фракції «За життя» в міськраді Дніпра Сергій Нікітін.

На українців звалили всі проблеми ЖКГ: від утримання будинків до контролю постачальників послуг. Прийнятий днями у другому читанні і в цілому Закон «Про житлово-комунальні послуги», підняв хвилю обурення в українському суспільстві.

Дніпрянам основні положення нового варіанту Закону «Про житлово-комунальні послуги» прокоментував лідер фракції «За життя» в Дніпровській міськраді Сергій Нікітін. У 2015 році він, як юрист, організував соціально-просвітницький проект «Школа управління для жителів багатоповерхівок». За два роки їм було проведено близько 100 лекцій щодо нюансів нового законодавства в сфері ЖКГ. Сергій Нікітін присвятив аналізу нового закону прес-конференцію, яка пройшла в інформагенції «Міст-Дніпро».

«У попередньому законі було особа, відповідальна за експлуатацію будинків. Тепер відповідального третьої особи немає, вся відповідальність покладена на мешканців», - так пояснив експерт ліквідацію в Україні самого поняття «балансоутримувач» будинку.

За утримання багатоквартирного будинку будуть відповідати його мешканці. Ремонти дахів, фасадів і внутрішніх приміщень (коридори, підвали) - їхній головний біль. І це в період жорстокої економічної кризи, коли багато українців ледве виживають на мізерні зарплати і пенсії. А на утримання будинків, особливо старого житлового фонду, знадобляться чималі гроші.

Закон №1581-д «Про житлово-комунальні послуги» полегшив життя місцевому самоврядуванню. Тепер його представники не відповідають за те, чи дали вам вчасно тепло чи ні, постачають в будинок воду і електроенергію чи ні.

«У старому законі був передбачений обов'язок органів місцевого самоврядування забезпечити належної якості та в належному обсязі надання мешканцям послуг ЖКГ. У новому законі це положення відсутнє», - заявив Сергій Нікітін.

За його словами, власники житла повинні будуть самі контролювати постачальників послуг ЖКГ. А це не завжди реально, особливо, якщо у мешканців немає вибору, тому що на ринку існує тільки один монополіст.

Організатор проекту «Школа управління для жителів багатоповерхівок» Сергій Нікітін додав, що відповідно до закону №1581-д було внесено доповнення в закон про місцеве самоврядування.

«Воно передбачає, що органи місцевого самоврядування повинні брати участь в організації та фінансуванні капітальних ремонтів будинків, але в рамках бюджетних програм - тобто, якщо будуть на це гроші», - сказав він. Хоча, як це відбувається, відомо на прикладі Дніпра, коли в 2017 році далеко не всі потрапили в титульні списки і бюджетні програми.

З 1 січня 2019 року запроваджується пеня за прострочені платежі за житлово-комунальні послуги. Вона була і в минулому законі, але її не застосовували. Всього через рік пеню - 0,01% за кожен день прострочення - хочуть відродити. Причому, якщо ви не знаєте суми боргу або вчасно не отримали платіж, - це не виправдання, всеодно потрібно платити пеню.

ВІДЕО

ФОТО

НОВИНИ РЕГІОНІВ