У ДЕНЬ ПЕРЕМОГИ «ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ» ПРОВЕЛА УРОЧИСТІ ЗАХОДИ ПО ВСІЙ УКРАЇНІ

У ДЕНЬ ПЕРЕМОГИ «ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ» ПРОВЕЛА УРОЧИСТІ ЗАХОДИ ПО ВСІЙ УКРАЇНІ

Члени партії «Опозиційна платформа – За життя», активісти, учасники громадських організацій, які підтримують політичну силу, провели урочисті заходи на честь Дня Перемоги над фашистськими загарбниками у Києві та регіонах України.

У Білій Церкві і Дніпрі, у Харкові і Львові, у Слов'янську і Тернополі, в Одесі та Ужгороді, у Миколаєві та Житомирі – по всій Україні проходили урочисті ходи, покладання квітів і вінків на могили воїнів-визволителів та до пам'ятників героям Великої Вітчизняної війни.

«Партія «Опозиційна платформа – За життя» не дозволить псевдопатріотам, політиканам від влади забути подвиг наших предків. Ми обіцяємо, що повернемо ветеранам й усьому українському народові символи Перемоги», – пообіцяв голова політради партії Віктор Медведчук у своєму зверненні до українців.

Сотні тисяч українців вийшли на вулиці та площі вшанувати пам'ять полеглих воїнів, висловити слова подяки ветеранам, розділити радість Великої Перемоги зі своїми співвітчизниками.

Крім традиційних заходів на честь 9 Травня «Опозиційна платформа – За життя» провела флешмоб «Повернемо символи Перемоги», вимагаючи скасувати заборону на використання символів Великої Вітчизняної війни.

Флешмоб підтримали і активісти партії, і пересічні українці. «Коли я спілкуюся із ветеранами, я чую тільки одне: у нас хочуть забрати нашу Перемогу! У нас вже забрали наші символи, поверніть їх! – розповів заступник голови Донецької обласної організації «Опозиційної платформи – За життя» Максим Ткач. – Дорогі ветерани! Ми до кінця наших днів пам'ятатимемо про ваш подвиг. І ми зобов'язуємося передати нашим дітям правильну історію. Жодна влада не змусить нас її переписати».

«Ми, харків'яни, проводимо акцію «Повернемо символи Перемоги». Виступаємо за те, аби символи Перемоги були повернуті у правове поле, – пояснив активіст «Опозиційної платформи – За життя» в Харківській області Андрій Лесик. – Щоб, наприклад, люди не боялися ходити з червоним прапором Перемоги, який є символом перемоги над нацизмом. Ми спадкоємці Великої Перемоги, і ми не дозволимо стерти з пам'яті наше минуле».

Традиційними вже стали і заходи з прибирання, благоустрою місць поховань і пам'ятників героям Великої Вітчизняної війни, які напередодні 9 Травня провела «Опозиційна платформа – За життя». А на Волині, завдяки зусиллям місцевих активістів, перепоховали останки солдат (61 осіб), могили яких знайшли по всій області. Церемонія відбулася на місці, де навесні 1944-го йшли запеклі бої.

І хоча вшанування пам'яті воїнів-визволителів намагалися перешкодити не тільки націонал-радикали, а навіть співробітники Нацполіції, «Опозиційна платформа – За життя» вшанувала пам'ять героїв Великої Вітчизняної війни.

Ми довели, що Велика Перемога об'єднує народ, «зшиває» країну. Ми відповідально заявляємо: історичну справедливість будо відновлено. Ми не дозволимо забути героїчний подвиг наших батьків і дідів. Ми беремо на себе зобов'язання повернути ветеранам і всьому українському народові символи Перемоги.

* * *

Ми продовжуємо знайомити вас із тим, як регіональні організації політичної партії «Опозиційна платформа – За життя» святкували День Перемоги.

ПЕРШУ ЧАСТИНУ репортажу МОЖНА ПРОЧИТАТИ ТУТ

ДЕНЬ ВЕЛИКОЇ ПЕРЕМОГИ: ФОТОЗВІТ (Частина I)

* * *

Акцію «Ніхто не забутий, ніщо не забуте» підтримали представники ВІННИЦЬКОЇ РЕГІОНАЛЬНОЇ ТА РАЙОННИХ ОРГАНІЗАЦІЙ партії «Опозиційна платформа – За життя» і вшанували пам'ять загиблих у Другій світовій війні: поклали квіти до пам’ятників, відвідали ветеранів вдома, привітати їх із Днем Перемоги та вручили подарунки.

«Ми, як ніколи маємо пам’ятати та шанувати наших ветеранів, адже свого часу вони подарували нам Мир. У народній пам'яті назавжди залишаються героїзм, мужність, відвага воїнів і працівників тилу, які поклали своє здоров’я і життя заради нашого мирного майбутнього. Подвиг військового покоління – це справжній приклад патріотизму для нащадків, високий зразок мужності та сили духу. Наша партійна організація завжди підтримуватиме ветеранів, адже вони є нашою гордістю і славою!» – заявила голова секретаріату Вінницької регіональної організації Анна Моргунова.

Ветерани у свою чергу подякували активістам «Опозиційної платформи – За життя» за їхню увагу і турботу.

Свій внесок у святкування Дня Перемоги зробили й активісти ВІННИЦЬКОЇ МОЛОДІЖНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ «Опозиційна платформа – За життя», провівши «круглий стіл» та низку зустрічей з ветеранами Другої Світової війни.

«Ми повертаємося пам'яттю і серцем у незабутні сторінки минулого, аби ще раз зрозуміти, кому зобов'язані мирним небом над головою, можливістю жити», – заявив активіст молодіжної організації Руслан Кіщук від імені студентів медичного університету.

З великим хвилюванням студенти слухали спогади ветерана Ольги Твердохлєбової про жорстокі бої з фашизмом. Вона звернулася до молоді з проханням прислухатися до ветеранів, бо тільки їхнє бачення й оцінка подій Другої Світової війни є правдивими.

«Пам'ять про війну, її сувора правда залишаються з нами як найбільший за силою духу приклад мужності, важкої праці і вічної скорботи за тими, хто віддав за Перемогу найдорожче – життя», – наголосив ветеран Григорій Білохатнюк, висловивши щиру вдячність за теплу зустріч.

«Ваш величний подвиг захисників і визволителів залишається для нас невичерпним джерелом патріотизму, вірного служіння своєму народові», – зауважив партійний активіст Максим Бабич, і також від імені студентів на адресу ветеранів висловив глибоку подяку за їхню мужність і неоціненний подвиг.

* * *

Активну участь у всеукраїнській акції «Повернемо символи Перемоги!» взяли прихильники ДОНЕЦЬКОЇ РЕГІОНАЛЬНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ партії «Опозиційна платформа – За життя».

«Коли я спілкуюся з ветеранами, чую тільки одне: у нас постійно хочуть забрати нашу Перемогу! У нас вже забрали наші символи, поверніть їх! Але, дорогі наші ветерани, знайте: ми – ті нащадки, які вдячні за Перемогу, які прийняли у вас цю естафету і зобов'язуємося передати її нашим дітям. Повірте, ми знаємо нашу історію, і жодна влада нас не змусить її переписати, відмовитися від нашої Перемоги, від наших мільйонів героїв, які загинули в тій війні заради того, щоб ми – їхні нащадки – могли жити у вільній, квітучій країні», – запевнив ветеранів заступник керівника Донецької регіональної організації Максим Ткач.

«Нинішня влада намагається звести нанівець Свято Перемоги. Однак цього їй не вдасться зробити, оскільки ми виступаємо за те, щоб символи, які завжди були символами перемоги, повернулися у правове поле. Ми ті, хто вас шанує, любить і ніколи не забуде. Ми пам'ятатимемо про ваш подвиг!», – заявив у свою чергу керівник Донецької регіональної організації партії «Опозиційна платформа – За життя» Владислав Філімонов.

* * *

Активісти КРЕМЕНЧУЦЬКОЇ МІСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ «Опозиційна платформа – За життя» у День Перемоги взяли участь у традиційному мітингу-реквіємі, вклонилися героям та поклали квіти до меморіалу «Вічно живим».

Партійці особисто привітали ветеранів – учасників бойових дій Володимира Степановича Овчиннікова, Віктора Івановича Мороза та Ганну Іванівну Сиволап зі святом Великої Перемоги та вручили їм подарунки.

«І хоча події тієї страшної війни віддаляються від нас із кожним роком, та у нашій пам’яті назавжди залишиться урок честі, героїзму та відваги воїнів-переможців, працівників тилу, які відстояли свободу та незалежність нашої Вітчизни. Важко знайти слова, якими можна було б передати всю вдячність за ваш безсмертний подвиг! Ми бажаємо вам міцного здоров’я, довголіття, добра радості і благополуччя!» – заявив голова організації Євген Корф.

* * *

Долучився до святкування Великої Перемоги над фашизмом і КРИВИЙ РІГ. Криворізька організація партії «Опозиційна платформа – За життя», зібравши біля підніжжя пам'ятника Невідомому Солдату сотні людей із різних районів міста.

Під час церемонії покладання квітів, її учасники віддали честь героїзму і мужності людей, полеглих заради мирного майбутнього поколінь, того, щоб вони мали можливість жити у вільній і незалежній країні.

* * *

Члени ЛУГАНСЬКОЇ РЕГІОНАЛЬНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ партії «Опозиційна платформа – За життя» провели автопробіг «За Мир». Акція проходила у населених пунктах: Рубіжне, Кремінна, Станиця Луганська і Новоайдарі.

«Ми вирішили проявити свою громадянську позицію і донести до жителів Луганської області, що «Опозиційна платформа – За життя» є партією миру, і ми зробимо все можливе, аби його встановити», – запевнив керівник Рубіжанської міської організації партії Вадим Маслов.

Пройшли святкові заходи й у місті Сєвєродонецьк, де глава Луганської регіональної організації партії «Опозиційна платформа – За життя» Ростислав Дубовий разом із керівником міської організації партії Іриною Сафроновою біля «вічного вогню» віддали шану всім солдатам, які не повернулися з війни, всім тим, хто загинув у боях і не дожив до сьогоднішнього дня.

Пам'ятні заходи за участі Ростислава Дубового пройшли й у селищі Білокуракине. Там пройшов парад, після якого Луганська регіональна організація запросила жителів ветеранів, працівників тилу та жителів селища пообідати на «польовій кухні», де всіх бажаючих пригощали ароматної кашею із м'ясом і наливали «польові сто грам».

Представники Рубіжанської міської організації партії Вадим Маслов, Олексій Горобець, Ольга Новікова привітали зі святом Великої Перемоги працівників тилу, які не змогли прийти на парад Перемоги.

* * *

З Днем Перемоги одеситів вітала ОДЕСЬКА МІСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ партії «Опозиційна платформа – За життя». На святі на Алеї Слави в парку ім. Т. Г. Шевченка відбулося урочисте покладання квітів до пам'ятника Невідомому матросу, пролунали святкові залпи і військові пісні.

«Я вітаю кожного одесита із Днем Перемоги! Рівно 74 роки тому наш народ здобув Велику Перемогу в самій кровопролитній війні за всю історію людства. Це була перемога над страшним ворогом – нацизмом. Здійснюючи відважні подвиги заради майбутнього нашої країни, воїни жертвували найдорожчим, що є у кожної людини – своїм життям. Ми завжди пам'ятатимемо і шануватимемо подвиги наших предків, ми в неоплатному боргу перед ними. Хочу від усього серця побажати міцного здоров'я нашим ветеранам, довгих років життя й подякувати за мир і свободу! Давайте ж пам'ятати нашу історію, адже хто не знає свого минулого – не має майбутнього! Зі Святом 9 травня! Благополуччя, щастя вам і вашим близьким, і мирного неба нашій країні!» – йдеться у привітанні члена політради Одеської міської організації політичної партії «Опозиційна платформа – За життя» Івана Меєрова.

* * *

Прихильники ХЕРСОНСЬКОЇ РЕГІОНАЛЬНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ політичної партії «Опозиційна платформа – За життя» поклали квіти до могили Невідомого солдата e парку Слави в Херсоні. Таким чином вони вшанували пам'ять тих, хто віддав свої життя за перемогу над фашизмом і мирне небо над головою.

«Ми повинні пам'ятати історію та пишатися нею. Партія «Опозиційна платформа – За життя» завжди стояла і стоятиме на сторожі інтересів українського народу. Ми не дозволимо псевдопатріотам переписувати історію, забувати подвиги наших батьків і дідів. Відстоюючи можливість говорити правду про Велику Вітчизняну війну, ми відновлюємо історичну справедливість. Зберігаючи героїчні сторінки нашої історії, ми зберігаємо основи морального виховання майбутніх поколінь», – заявив голова Херсонської регіональної організації політичної партії «Опозиційна платформа – За життя» Валерій Колосов.

«Партія «Опозиційна платформа – За життя» відповідально заявляє: заради майбутнього України ми повинні «зшити» країну, забезпечивши її територіальну цілісність та єдність українського народу. Пам'ять про його самовідданий подвиг під час Великої Вітчизняної війни допоможе об'єднати розколоту сьогодні на частини України. Ми повернемо народу символи Перемоги, ми відновимо історичну справедливість. День Перемоги – це свято на віка», – у свою чергу заявив голова Херсонської міської організації політичної партії «Опозиційна платформа – За життя» Сергій Сидоров.

Крім того, Валерій Колосов і Сергій Сидоров відвідали Григорія Огородника, котрий під час війни служив у партизанському загоні фельдшером. Уже в мирний час він закінчив медичний заклад, працював лікарем на «швидкій», а потім працював хірургом у поліклініці УВС. Для Григорія Івановича День Перемоги – це не просто свято, це більше ніж день народження. Ветеран зі сльозами на очах пригадував про події тих років і зізнався – він молить бога, щоб подібне більше ніколи не повторилося!

ВІДЕО

ФОТО

НОВИНИ РЕГІОНІВ