СУМСЬКА «ЗА ЖИТТЯ» ЗАЛУЧИЛА ДО ТАРИФНОЇ БОРОТЬБИ ПРОВІДНИХ НАУКОВЦІВ

СУМСЬКА «ЗА ЖИТТЯ» ЗАЛУЧИЛА ДО ТАРИФНОЇ БОРОТЬБИ ПРОВІДНИХ НАУКОВЦІВ

Проблеми необґрунтованих тарифів «Сумитеплоенерго» та загрозливої техногенної ситуації в місті детально опрацювали представники сумської громади та фахівці Національної академії наук України.

Вітчизняні науковці найвищого рівня зібралися у Києві на круглий стіл, організований сумським правозахисником, головою міської організації «За життя» Олександром Соколовим.

«Розбираючись у причинах підвищення тарифів, у їх обґрунтованості, ми зрозуміли, що помилки та зловживання влади і тепловиків під час виробництва і постачання енергії можуть призвести до серйозних наслідків техногенного характеру, - говорить голова міської організації партії «За життя» Олександр Соколов. – Перш за все, через застарілі схеми теплопостачання, зношеність тепломереж, тощо. Тому для нас надзвичайно важливою є допомога людей, що професійно займаються цією тематикою – наших вчених».

За пропозицією Олександра Соколова, провідні фахівці Інституту газу та Інституту технічної теплофізики НАН України проаналізували вплив різних видів палива на вартість послуг Сумської ТЕЦ, проблеми когенерації – тобто одночасного виробництва електричної та теплової енергії, стан теплових мереж і тепловтрат і, як наслідок, можливості зниження тарифу на опалення для сумчан до реально обґрунтованого рівня.

«Під час нашої роботи, член-кореспондент НАН України Віктор Клименко розповів про реальні розробки наших науковців, що дозволяють суттєво економити витрати палива при виробництві тепла на Сумській ТЕЦ, - говорить Олександр Соколов. – А оскільки в нашому тарифі витрати на паливо складають 68%, то уявіть собі, наскільки ми могли б знизити вартість теплової енергії для мешканців міста! На жаль, місцева влада і монополісти не поспішають прислуховуватися до думки вітчизняної науки. Але ми зібрали достатньо інформації, і теоретичних напрацювань, і практичних розробок, щоб ефективно опонувати тепловикам і добиватися реальних, а не завищених тарифів для людей, та вимагати реальних кроків по модернізації усієї теплової інфраструктури міста».

ВІДЕО

ФОТО

НОВИНИ РЕГІОНІВ