СУМСЬКА «ЗА ЖИТТЯ» ВИКРИЛА АФЕРУ З «ЛИПОВИМИ» БЕЗХАТЧЕНКАМИ

СУМСЬКА «ЗА ЖИТТЯ» ВИКРИЛА АФЕРУ З «ЛИПОВИМИ» БЕЗХАТЧЕНКАМИ

Чиновники, підприємці та їх рідня у статусі безхатченків: господарські махінації чи підготовка до фальсифікації виборів?

Із понад тисячі осіб, зареєстрованих і приписаних у Сумському центрі реінтеграції бездомних осіб, левову частку складають заможні люди – посадовці місцевої виконавчої влади, працівники комерційних структур та їхні родичі. Цей вражаючий факт було виявлено активістами Сумської міської партійної організації «За життя» під час захисту порушених трудових прав працівників комунальної установи.

«До нас звернувся за допомогою незаконно звільнений співробітник Центру реінтеграції бездомних осіб, який прагнув поновлення своїх законних прав, - говорить керівник міської партійної організації «За життя» Олександр Соколов. - Безумовно, цій людині було надано необхідну юридичну допомогу, однак в процесі роботи ми з’ясували просто вражаючий факт. Людину звільнили з комунальної станови, по суті, за те, що вона почала задавати керівництву «незручні» запитання, а саме: на якій підставі цілком заможних і забезпечених громадян реєструють як бездомних? Та як сталося, що на 40 наявних ліжко-місць у Центрі зареєстровано в десятки разів більше людей?».

Партійці встановили, що за місцем розташування Центру реінтеграції прописано понад тисячу осіб, а їхній статус бездомних дозволяє зловмисникам отримувати відчутні соціальні пільги, і не тільки:

«Очевидно, ми вийшли на тіньову схему оформлення пільг та постановки на квартирний облік осіб, які, насправді, такого права не мають, - вважає Олександр Соколов. – Особливо цинічно ця ситуація виглядає, якщо врахувати, що в місті понад 1500 простих сумчан цієї зими втратили субсидії через борги за комунальні послуги, натомість представники місцевої влади активно оформлюють статус безхатченків і цим користуються».

Водночас, зазначають юристи партії «За життя», викрита афера може стосуватися й підготовки до масових фальсифікацій під час майбутніх виборів.

«В день голосування у міської влади на цій дільниці опиняться паспортні данні сотень реальних бездомних сумчан, які навіть і не здогадаються, що призначені для них бюлетені «проголосують». А крім того, невідомо скільки тут «проголосує» «мертвих душ», міських чиновників і їх «братів-сватів», приписаних у Центрі реінтеграції. Наразі наша команда працює, аби не тільки захистити несправедливо звільненого працівника, але і унеможливити будь-які махінації у цій установі».

ВІДЕО

ФОТО

НОВИНИ РЕГІОНІВ