«ПОВЕРНІТЬ В МОДУ ДОБРОТУ». СУМСЬКА «ЗА ЖИТТЯ» ПРОВЕЛА КРУГЛИЙ СТІЛ, ПРИСВЯЧЕНИЙ ДИТЯЧОМУ ВИХОВАННЮ

«ПОВЕРНІТЬ В МОДУ ДОБРОТУ». СУМСЬКА «ЗА ЖИТТЯ» ПРОВЕЛА КРУГЛИЙ СТІЛ, ПРИСВЯЧЕНИЙ ДИТЯЧОМУ ВИХОВАННЮ

Чому Україна посідає перші місця в Європі за рівнем дитячої злочинності, наркоманії, СНІДу, та як цьому протидіяти, - «За життя» на Сумщині запросила за круглий стіл правників, освітян та діячів культури.

«Сьогодні в основі взаємин між людьми залишається все менше місця моральним цінностям, стає модним зраджувати, дурити, красти, зневажати інших. Агресія стає нормою поведінки замість поваги, - зазначив під час круглого столу правозахисник, керівник регіональної організації партії «За життя» Олександр Соколов. -  І ми з вами добре знаємо, що одна із головних причин такої аморальної поведінки суспільства – це вплив інформації, що оточує нас на кожному кроці».

Сучасна дитина змалку бачить мультфільми про монстрів, з легкістю відрізає голови людям у віртуальних іграх, а коли відкриває сучасну книгу, то читає там абсолютні дурниці, - розповідає представниця освітян, кандидат філологічних наук Ольга Гришко:

«Такий професійний і цілеспрямований вплив на підсвідомість відчувають і молоді люди, і старші покоління – через фільми, рекламу, новини. Вся країна протягом кількох років живе у стані постійного стресу, очікуванні нових потрясінь, домінуючими факторами життя спільноти стали депресія, страх і безнадія».

Сумські правоохоронці, педагоги і психологи констатують: за таких умов немає чому дивуватися, коли Україна займає перші місця в Європі за рівнем смертності і суїцидів, дитячого алкоголізму і підліткової злочинності, захворювання на СНІД тощо.

Водночас, країни Євросоюзу, куди декларативно прагне інтегруватися Україна, давно і успішно вирішують подібні проблеми. Олександр Соколов наполягає: там, де держава виконує одну із головних своїх функцій – виховну – ситуація із моральним здоров’ям суспільства значно краща.

«Саме тому, вивчивши досвід провідних країн ЄС, ми звернулися до місцевої влади з ініціативою: ухвалити рішення про обов’язкове щорічне виділення коштів міського бюджету на створення, трансляцію і поширення матеріалів соціальної реклами, метою яких є популяризація духовних, моральних, загальнолюдських цінностей, - зазначає Олександр Соколов. – Ми вже зареєстрували відповідну електронну петицію, і будемо вимагати від влади, аби до створення соціальної реклами обов’язково були залучені представники сумської громади. «Поверніть у моду доброту!» - це не просто гасло чи вимога до влади, це потужна ідея, що має об’єднати все наше суспільство».

ВІДЕО

ФОТО

НОВИНИ РЕГІОНІВ