«ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА - ЗА ЖИТТЯ» ЗАКЛИКАЛА КАНДИДАТІВ У ПРЕЗИДЕНТИ ЗАСУДИТИ ЗНИЩЕННЯ ПАМ'ЯТНИКА

«ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА - ЗА ЖИТТЯ» ЗАКЛИКАЛА КАНДИДАТІВ У ПРЕЗИДЕНТИ ЗАСУДИТИ ЗНИЩЕННЯ ПАМ'ЯТНИКА

«Ми закликаємо всіх кандидатів, які беруть участь в боротьбі за посаду президента України, засудити знищення антифашистського пам'ятника і підписати декларацію про подальші заходи щодо захисту історичної пам'яті від популістських і вандальскіх проявів і від нав'язування псевдопатріотичних цінностей. Відмова підтримати такого роду ініціативу буде означати тільки одне: наруга над пам'яттю захисників Батьківщини, які взяли участь в героїчному опорі нацистському тоталітаризму».

Про це заявили голова партії «Опозиційна платформа - За життя» Вадим Рабінович і голова Політради партії «Опозиційна платформа - За життя» Віктор Медведчук, реагуючи на знесення в ніч на 3 березня у Львові 30-метрової стели Монумента Слави.

«Останні події у Львові не мають ні найменшого морального виправдання і підлягають безумовному, негайному і рішучому осуду як абсолютно антипатріотичні і неприпустимі в будь-який демократичній європейській країні, що зберігає пам'ять про неймовірні страждання і найбільші жертви, які були принесені в ім'я перемоги над нацистським тоталітаризмом. У той же час ми маємо справу з кричущим фактом навмисної дискредитації української держави, яку в черговий раз виставили в очах усього світу тоталітарним пугалом», - вважають в «Опозиційній платформі - За життя».

У політсилі нагадали, що в ніч на 3 березня у Львові була знесена 30-метрова стела Монумента Слави, зведеного в 1970 році в ознаменування перемоги нашого народу над фашизмом.

«Варварська акція увінчалася успіхом тільки з третьої спроби. Протягом трьох днів монумент відчайдушно калічили, поки він не був остаточно демонтований за розпорядженням виконкому місцевої міської ради. Тривалий і вкрай болісний характер страти, здійснюваної над твором монументального мистецтва, засвідчив абсолютну хибність заяв представників тутешніх політичних сил, які намагаються обґрунтувати необхідність знесення нібито аварійним станом пам'ятки. Міцна конструкція монумента кілька днів надавала стійкий опір послужливим виконавцям волі місцевих політичних діячів, що стали на шлях стирання історичної пам'яті нашого народу - пам'яті про перемогу над німецьким нацизмом», - підкреслили Віктор Медведчук і Вадим Рабінович.

Опозиційні політики нагадали, що в ході війни Україна втратила п'яту частину населення.

«Окупаційна влада здійснювала жахливу за своїми масштабами політику геноциду мирного населення, масового винищення військовополонених, вивезення робочої сили на примусові роботи в Німеччину, цинічного пограбування ресурсів. Наша країна була покрита мережею концентраційних таборів. Тільки в Янівському концтаборі у Львові загинули від 140 тисяч до 200 тисяч осіб», - йдеться в заяві.

Крім того, пам'ятаючи про принесені українським народом незліченні жертви і відзначаючи героїчну роль мільйонів українців, які зі зброєю в руках звільняли світ від нацистського поневолення, світове співтовариство включило нашу країну в якості держави-переможця у склад засновників Організації Об'єднаних Націй.

«Очевидно, що саме на забуття і нехтування пам'яті про участь України в тому, що крушить нацистської системи і спрямовані глибоко антипатріотичні дії ініціаторів знесення стели Монумента Слави», - впевнені в партії «Опозиційна платформа - За життя».

«Ми закликаємо всіх кандидатів, які беруть участь в боротьбі за посаду президента України, засудити знищення антифашистського пам'ятника і підписати декларацію про подальші заходи щодо захисту історичної пам'яті від популістських і вандальскіх проявів і від нав'язування псевдопатріотичних цінностей. Відмова підтримати такого роду ініціативу буде означати тільки одне: наруга над пам'яттю захисників Батьківщини, які взяли участь в героїчному опорі нацистському тоталітаризму», - заявили Віктор Медведчук і Вадим Рабінович.

ВІДЕО

ФОТО

НОВИНИ РЕГІОНІВ