«ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА - ЗА ЖИТТЯ» ВХОДИТЬ В ТРІЙКУ ЛІДЕРІВ І ПАРЛАМЕНТСЬКОГО МАРАФОНУ

«ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА - ЗА ЖИТТЯ» ВХОДИТЬ В ТРІЙКУ ЛІДЕРІВ І ПАРЛАМЕНТСЬКОГО МАРАФОНУ

31 грудня в Україні стартувала виборча кампанія з виборів Президента. Проте, вже задовго до старту українці визначилися з фаворитами. Так, в трійку лідерів президентської кампанії увійшли Юлія Тимошенко, Володимир Зеленський та Юрій Бойко. Чинний глава держави Петро Порошенко займає четверту позицію.

Про це свідчать результати соціологічного дослідження, проведеного Інститутом аналізу і прогнозування і оприлюднені в четвер, 10 січня, на прес-конференції в Спілці журналістів України.

Так, згідно з результатами опитування серед тих українців, хто точно піде на вибори, лідер ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко набирає 19,3% голосів виборців, лідер партії «Слуга народу» Володимир Зеленський - 12,9%. Трійку лідерів замикає глава партії «Опозиційна платформа - За життя» Юрій Бойко, який отримав 11,6% підтримки. Петра Порошенка (БПП - «Солідарність») підтримали 11,3% українців, і він зайняв четверту позицію.

Табл. 1 Якби вибори Президента України проходили наступної неділі, за кого б Ви проголосували?

Якщо говорити про рейтинги партій, до трійки лідерів увійшли наступні партії: «Батьківщина», «Слуга народу» і «Опозиційна платформа - За життя» - саме вони отримують найбільшу підтримку серед українців.

Так, опитування тих українців, хто точно піде на вибори, показали наступні результати: ВО «Батьківщина» набирає 19,4% голосів виборців, партія «Слуга народу» - 12,9%, трійку лідерів замикає партія «Опозиційна платформа - За життя» з 11,7% підтримки. Четверте місце українці віддали партії «БПП «Солідарність» (11,4%), п'яте – партії «Громадянська позиція» (11%). 5-відсотковий бар'єр також долає Радикальна партія Олега Ляшка.

На думку політологів, на результати опитування вплинуло те, що у виборчу кампанію вклинився Володимир Зеленський і відповідно його партія «Слуга народу». Але при цьому експерти відзначають, що, наприклад, «Опозиційна платформа - За життя», яка конкурує зі «Слугою народу» за друге місце, свій рейтинг не розгубила, а тільки наростила.

«Рейтинги партійні слідують за рейтингами політиків. Через появу Зеленського «просіли» показники першої п'ятірки кандидатів і партій. Але при цьому не всі втратили свої позиції. Наприклад, рейтинги «Слуги народу» і «Опозиційної платформи - За життя» практично однакові», - заявив директор Інституту аналізу та прогнозування Юрій Лісничий.

Табл. 2 Якби вибори Верховної Ради України проходили наступної неділі, за яку партію Ви б проголосували?

Опитування проводилося в період з 26 грудня 2018 року по 4 січня 2019 року в 24 областях України та Києві (окрім тимчасово окуповані території Луганської та Донецької областей, а також АР Крим). Всього було опитано 2016 респондентів. Метод отримання інформації: індивідуальне інтерв'ю за місцем проживання респондента «віч-на-віч». Похибка даних не перевищує 2,2%.

ВІДЕО

ФОТО

НОВИНИ РЕГІОНІВ