«ЗА ЖИТТЯ» СВЯТКУЄ ДЕНЬ ПЕРЕМОГИ В УСІХ РЕГІОНАХ УКРАЇНИ. Репортаж

«ЗА ЖИТТЯ» СВЯТКУЄ ДЕНЬ ПЕРЕМОГИ В УСІХ РЕГІОНАХ УКРАЇНИ. Репортаж

9 травня в Україні святкують День Перемоги. Активісти політичної партії «За життя» в усіх регіонах країни приєдналися до поздоровлень ветеранів та шанування пам'яті полеглих у тій страшній війні, яка забрала мільйони людських життів.

Так, ветеранів і весь український народ зі святом Великої Перемоги привітав народний депутат і лідер політичної партії «За життя» Вадим Рабінович.

«9 Травня було є і буде святом усіх нормальних людей України, що радіють і горді за батьків і дідів, які перемогли фашизм. А перемога над фашизмом сьогодні є не менш актуальною, ніж була учора. Тому День Перемоги переживе всіх тих, хто намагався його заборонити або скасувати!» – заявив політик у прямому ефірі одного з українських телеканалів.

«Кожен із нас у своєму серці несе частинку Перемоги – дійсно великої перемоги над фашизмом. У мене на фронті загинув дядько, мій батько пройшов усю війну танкістом. Серед Героїв Радянського Союзу у тій війні друге місце за чисельністю посідали саме українці, я гордий Україною. Велич духу, яку проявив український народ у тій страшній війні, не затьмарять ніякі паразити! І ми бачили сьогодні, 9 травня, в Одесі, Дніпрі, Харкові, Києві, що тисячі й тисячі нормальних людей вийшли на вулиці святкувати перемогу – саме перемогу, перемогу над фашизмом. І жодні заборони, жодні намагання нинішньої влади зменшити її значення або взагалі «не помічати» не увінчаються успіхом», – констатував народний депутат.

«Я не бачу жодної «заполітизованості» цього свята, тому що Велика Перемога – вона не належить тільки одній якійсь із країн колишнього Радянського Союзу. Це спільне свято переможців фашизму, – тих людей, хто не ховався і не стріляв у спини, а на передовий, зі зброєю у руках захищав свою Батьківщину! Воювали не за Сталіна, не дивилися на гасла, а воювали за свою рідну землю, за своїх дітей і онуків», – підкреслив політик.

Вадим Рабінович вважає, що «немає нічого страшного у тому, що хтось хоче святкувати чи сумувати в інший день, наприклад, 8 травня; головне, щоб багатьом і багатьом людям, здоровим і нормальним людям не заважали святкувати саме 9 травня – день перемоги над фашизмом». «Якщо В'ятрович пропонує скасувати святкування Дня перемоги 9 травня, то це ще не означає, що в суспільстві «йдуть дебати» з цього приводу. Жодних дебатів для нормальних людей, – 9 травня всі святкуватимуть перемогу над фашизмом і навіть тоді, коли про В'ятровича вже забудуть! Я вам це гарантую», – заявив парламентарій.

«Я не бачу, чому потрібно скасовувати й вихідний день 9 травня. Це для чого, аби владі було зручніше «не помічати», як тисячі людей виходять на вулиці і святкують перемогу над фашизмом? Я взагалі впевнений у тому, що час, коли потрібно щось скасовувати, перейменовувати, викреслювати відходить у небуття; лишилося ще трохи потерпіти, мине досить невеликий відрізок часу – і це світле свято знову набуде такого ж великого значення для всієї країни, як це і було завжди, я у цьому впевнений», – констатував Вадим Рабінович, і прямо в ефірі він підняв тост «за нашу велику Перемогу!».

«Я пам'ятаю, як Інститут пам'яті і В'ятрович намагалися 9 травня скасувати – і що? Подивися на вулицю, В'ятрович, на колони, на тисячі й тисячі людей із відкритим серцем, котрі радіють перемозі! Це не Інститут пам'яті, а «інститут безпам'ятства і брехні», тому що нічого хорошого й цінного він Україні не приніс. «Пам'ять» – це коли допомагають жити й розвиватися країні, а коли забороняють, коли змінюють історію, коли вбивць роблять героями, то це зовсім інше! Запишіть мої слова: День Перемоги буде завжди – і тоді, коли В'ятровича давно забудуть! Україна сама сьогодні відповіла на це питання», – заявив Вадим Рабінович у прямому ефірі вже телеканалу NewsOne.

«...Я бачив кілька днів тому у клубі в центрі Києва фашистських молодчиків у свастиках, ми бачили події в Одесі. Нам ще доведеться воювати. Однак, подвиг і приклад тих, хто переміг фашизм 1945-го, надихає нас сьогодні! – заявив народний депутат. – Фашизм починається не десь на вулиці, а в серці, коли люди починають ненавидіти інших людей, тому що вони інакше думають, б'ють інших людей, тому що вони носять «не ту» сорочку. Потрібно бути дуже й дуже уважним до всіх таких проявів, потрібно не дати їм розірвати країну, розділити нас, аби потім влада її грабувала одночасно всюди... І з сьогоднішнього дня я виніс одне: нічого у прихильників таких методів не вийде! Я бачив, що це мракобісся закінчується. Я бачив, що ми перемагаємо фашизм – і я хочу всіх із такою великою перемогою привітати!».

«Я радий і щасливий сьогодні: дивився звіти, активісти партії «За життя» святкували в кожному місті, в усіх областях, колони із тисяч людей, – усе це було, як то кажуть, «по серцю». Харків, Одеса, Дніпро, Кривий Ріг, Київ ... Колони тисяч і тисяч людей. Не кажу, що тільки нашої партії, а й інші всі нормальні люди вийшли і раділи Великій Перемозі. Наша країна велика – і народ теж великий! І ніхто у такого народу великий День Перемоги над фашизмом не забере!», – резюмував Вадим Рабінович.

Як вище зазначалося, участі заходи з нагоди Дня Перемоги за участю представників партії проходили в усіх регіонах країни. Так, керівник Кіровоградської обласної організації «За життя» Сергій Грінченко побував в обласній організації ветеранів війни та праці. Він зустрівся з активом та привітав безпосередніх учасників Другої світової війни. Очільник організації вручив ветеранам пам’ятні подарунки.  

«Це свято дороге для кожного, чиї діди та батьки ціною власного життя відстояли мирне майбутнє для наступних поколінь, - зазначив Сергій Грінченко. – Наша обласна організація та політична партія «За життя» в цілому надають велике значення тим буремним подіям та, зокрема, дню, коли був переможений німецький нацизм. Наше завдання – не допустити його повернення, вшанувати кожного ветерана».

Заходи з нагоди Дня Перемоги за участі членів партії «За життя» відбулись в усіх районах Кіровоградщини.

Дев’ятого травня члени Кропивницької міської організації «За життя» разом із тисячами городян долучились до святкової ходи на честь Дня Перемоги. Серед політиків та громадських діячів, які взяли участь в урочистостях, був і керівник міської організації «За життя» Олександр Рацул. Він очолив покладання квітів до пам’ятника Невідомому солдату на Театральній площі.

В мітингу взяли участь студенти й викладачі Центральноукраїнського національного педагогічного університету імені Винниченка, де Олександр Рацул очолює кафедру соціальної роботи, соціальної педагогіки та психології.

«Пам’ятник Невідомому солдату – дуже значиме й символічне місце для кожного кропивничанина, - зазначає він. – У роки Великої Вітчизняної війни тут розташовувався концтабір для радянських військовополонених. Тож наш обов’язок – пам’ятати про подвиг дідів та прадідів, берегти спогади про ту далеку війну й передати їх нащадкам».

Того ж дня голова Кропивницької організації «За життя» завітав у гості до учасниці бойових дій, члена кіровоградського підпілля 1941 – 1944 років Марії Петрівни Майданюк. Він передав їй вітання від однопартійців та вручив подарунок, побажавши міцного здоров’я та довголіття.

 

Головні герої Дня Перемоги, безперечно, ветерани та учасники Великої Вітчизняної війни. Зі святом їх привітали й представники партії «За життя» в Луганській області.

Сьогодні керівник Луганської регіональної організації партії «За життя» Ростислав Дубовий привітав усіх переможців з великим святом під час проходження офіційних заходів, які проходили біля пам'ятника Вічної Слави в Києві.

Ростислав Дубовий подякував їм за життєвий подвиг, побажав їм здоров'я, довгих років і запевнив, що політична партія «За життя» завжди буде надавати посильну допомогу ветеранам.

У Полтаві тисячі людей прийшли до Меморіалу Солдатської Слави, аби вшанувати усіх, хто в одній з найстрашніших воєн наближав перемогу на фронті та в тилу. Поклали квіти по підніжжя пам’ятника та схилили голови в скорботі представники полтавського осередку «За життя».

«Дорослі, молодь, діти, стареньки сивочолі ветерани – усі сьогодні біля Вічного вогню. Бо 9 травня – це особливий день для кожного українця. Це велике свято. Свято зі сльозами на очах. Для нас велика честь сьогодні стояти поруч з ветеранами, бачити їх усміхненими, в усипаних орденами і медалями жакетах».

Під час покладання квітів прихильники партії поспілкувались з ветеранами, привітавши їх зі святом, та подякували за високий подвиг.

Рано вранці 9 травня до монументу Слави в Дніпрі прийшли активісти партії «За життя» та депутати фракції «За життя» в Дніпровській міськраді. Вони поклали квіти до Вічного вогню до початку програми «9 ТРАВНЯ. ДЯКУЄМО ЗА ЖИТТЯ », яка протягом дня буде проходити на Фестивальному причалі.

«Кожен приходить до пам'ятника Слави зі своїми думками. Ми прийшли вшанувати пам'ять тих, хто загинув на фронтах війни, був замучений нацистами в концтаборах, розстріляний в полоні і окупації, покоїться в братських могилах. Вшанувати пам'ять жертв нацизму - питання совісті кожної людини. Пам'ять про війну - це цінні уроки, які неможна забувати, тому що війна - це загальна територія болю і скорботи. І кожен, хто закликає до війни, незалежно від того, під якими прапорами він це робить, - ворог свого народу», - з такими словами покласти квіти до монументу Слави прийшов член Політради Дніпропетровської обласної організації партії «За життя» Геннадій Гуфман.

День Перемоги пов'язує кілька поколінь, тому що в кожній сім'ї є ті, хто воював на фронті, працював у тилу, хто став жертвою тієї безжальної війни.

Сьогодні для городян на святі Фестивальному причалі, який дарує місту партія «За життя», виступатимуть «Пісняри», Олег Кензов, зірки Х-фактора і «Голосу країни». Відбудеться флешмоб «Вальс Життя» і запуск повітряної кулі.

«Ми хочемо провести життєстверджуючий захід, подію, гідну традицій святкування Дня Перемоги. Ми запрошуємо всіх сьогодні сказати головні слова людям, які перемогли в тій війні, - Дякуємо за життя», - зазначив ініціатор заходу Геннадій Гуфман.

Одеська міська організація політичної партії «За життя» разом із активістами також вшанували пам'ять загиблих від рук нацистів. На Алеї Слави в парку ім.Т.Г.Шевченка пройшло урочисте покладання квітів до пам'ятника Невідомому матросу.

Під час церемонії традиційно прозвучали святкові залпи і військові пісні.

«Хочу привітати кожного одесита з Днем Перемоги! 9 травня - одна з найважливіших пам'ятних дат для України. Ми зобов'язані пам'ятати подвиги наших предків і поважати їх. Сьогодні на Алею Слави прийшло багато людей і відчувається дружній дух нашого народу. Нехай кожен день буде такий же сонячний і світлий. Зі Святом!» - заявив член політради Одеської міської організації політичної партії« За життя» Іван Меєров.

«Сьогоднішнє свято - чудова нагода згадати заслуги минулого, хоробрість наших дідів і прадідів, їх сміливість і любов до Батьківщини. Одеса, як місто-герой, пам'ятає по-справжньому великі часи, і ми раді пишатися нашим містом не тільки в цей Свято Великої Перемоги, а й кожен день. Такі дати нагадують нам про важливість згуртованості, дружби й пам'яті минулого», - зазначив керівник Одеської міської організації політичної партії «За життя» Сергій Родоус.

Не оминули увагою подію й представники Закарпатської регіональної організації політичної партії «За життя». У знак пам’яті та вічної шани загиблим воїнам Великої Вітчизняної війни члени політсили вшанували хвилиною мовчання загиблих героїв і поклали квіти до підніжжя пам’ятнику невідомому солдату та на Пагорбі Слави.

 

Херсонська регіональна організація політичної партії «За життя» разом з активістами партії також вшанували пам'ять полеглих у боротьбі з нацизмом. У парку Слави відбулося урочисте покладання квітів. Під час церемонії покладання квітів традиційно прозвучали військові пісні.

«Для мене День Перемоги - особливе свято. Ми були раді сьогодні прийти сюди і взяти участь в церемонії разом з усіма жителями міста. Вірю, що в майбутньому перед нами тільки чисте небо і щасливе життя», - зазначив керівник Херсонської регіональної організації політичної партії «За життя» Валерій Колос.

 

З нагоди Дня Перемоги керівник Вінницької регіональної організації «За життя» Донатас Піскун разом з однопартійцями відвідав та привітав зі святом ветеранів на дому. Активісти спілкувалися з ветеранами, дякували за Перемогу та з великою вдячністю вручали квіти, продуктові набори та листівки.

Показуючи фронтові фото, 94-річна - Олександра Зінов`єва, поринула в далекі, спогади, сором’язливо посміхаючись, адже вона врятувала біля ста поранених та винесла їх з поля бою. Солдати, які лікувалися в госпіталях, з вдячністю зверталися і називали її  медсестра Шурочка.

«Перемога - це Життя!» - влучно та радісно висловився ветеран Другої світової війни Олександр Посний.

«Саме Вам, дорогі ветерани, завдячуємо свободою та мирним небом. Ваша мужність, життєва мудрість, ставлення до громадянського обов’язку – це високий приклад для наслідування.  Від імені Вінницької регіональної організації політичної партії «За життя» щиро бажаємо Вам міцного здоров’я, бадьорості духу, довгих років  активного життя, тепла  людських стосунків  та родинного затишку. Нехай мир і злагода завжди живуть на нашій землі! А наш обов’язок – гідно продовжувати справи переможців.  Щороку це свято нагадуватиме, що немає більшої цінності, ніж радість життя на вільній землі під мирним небом!   Зв’язок поколінь, виховання у молоді почуття вдячності і відповідальності за майбутнє і шанобливого ставлення до ветеранів, захисників Батьківщини, мабуть, один з головних рецептів оздоровлення суспільства», – зазначив керівник організації.

​​​​​​​

Представники Миколаївської регіональної організації партії «За життя» також прийшли до пам'ятників загиблих, які захищали Батьківщину від нацистських загарбників. У Миколаєві, в Вознесенську, в Первомайську, в Баштанці, в Очакові - у всіх населених пунктах області партійці пройшли до обелісків та пам'ятників.

Члени партії з квітами, з повітряними кулями пройшли вулицями міст і сіл Миколаївської області, щоб привітати ветеранів війни, учасників бойових дій. Вони схилили свої голови, вшановуючи хвилиною мовчання подвиг воїнів, полеглих в боях при захисті Вітчизни. Поруч з дорослими до монументів підходили і діти, які з ранніх років виховуються в повазі до героїчного минулого, до ратного подвигу дідів і прадідів.

9 травня під керівництвом Хмельницької регіональної організації політичної партії «За життя» та за активної участі членів та активістів партії Городоцького району Хмельницької області також відбулись масові заходи з нагоди святкування Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Зокрема у селі Чорниводи Городоцького району відбулась піша хода та покладання квітів пам’ятнику невідомому солдату. Присутні члени партії вшанували радянських воїнів хвилиною мовчання та схилили голови в скорботі за тими, хто не повернувся з тієї війни, а після церемонії традиційно прозвучали військові пісні та відбулось частування.

Не менш активними були активісти й у селі Яромирка, що також знаходиться у Городоцькому районі Хмельницької області. Представники політичної партії  «За життя», які брали активну участь у заходах привітали усіх присутніх зі святом Перемоги, та передали найтепліші вітання від очільника Хмельницького обласного осередку Євгена Бейдермана.

Чернігівські активісти «За життя» також вшанували пам'ять загиблих у Другій світовій війні, поклали квіти до пам’ятників, привітали ветеранів, потурбувалися, щоб вони могли гідно відсвяткувати це святе для кожного українця свято. Партійці відвідали ветеранів вручили пам’ятні подарунки.

«Шановні ветерани, щиро вітаємо Вас із Днем Перемоги! Бажаємо мирного неба, ясного сонця та всього самого найкращого! Нехай завжди вас оточує мир, здоров’я та щастя! І коли партія «За життя» прийде до влади, ви будете жити, а не виживати й ми не допустимо перегляду вашого ратного подвигу, який буде жити у віках», - зазначив керівник Чернігівської регіональної політичної партії «За життя» Віталій Голець.

Львівська громада теж не лишилася осторонь від святкування Дня Великої Перемоги над німецьким фашизмом. Активісти Львівської обласної організації партії «За життя», представники громадських та ветеранських організацій урочистою ходою пройшли від Марсового Поля до Пагорбу Слави, де поклали квіти на могили загиблих воїнів – визволителів міста від гітлерівської окупації.

Звучали слова щирої подяки в адресу як тих, хто віддав свої життя за визволення світу від фашистів, так і нині живих ветеранів.

 

ВІДЕО

ФОТО

НОВИНИ РЕГІОНІВ